Magyar kezdeményezésre szigorodhatnak a mézkeverékek származás jelölési előírásai

2021. október 12. 07:54
Eredményre vezettek az elmúlt két év erőfeszítései, a Mezőgazdasági és Halászati Tanács mai ülésén az Európai Bizottság ígéretet tett a mézkeverékek származás jelölési előírásának felülvizsgálatára. Ez megteremti a lehetőségét a származási országok pontos feltüntetésének, amely alapján a vásárlók könnyen felismerhetik a silányabb minőségű, túlnyomórészt nem magyar mézet tartalmazó keverékeket- mondta
Magyar kezdeményezésre szigorodhatnak a mézkeverékek származás jelölési előírásai

Nagy István agrárminiszter a Mezőgazdasági és Halászati Tanács hétfői ülésén Luxemburgban ismertette, hogy Magyarország számos alkalommal sürgette az elmúlt két évben a mézkeverékek származás jelölésére vonatkozó előírások felülvizsgálatát.

A jelenlegi gyakorlat nem alkalmas a fogyasztók megfelelő tájékoztatására, hiszen az csak az EU-s, illetve EU-n kívüli eredet feltüntetését írja elő.

Ez az információ pedig nem elegendő a tudatos fogyasztói döntés meghozatalához.

Fotó: Shutterstock

A tárcavezető a Mezőgazdasági és Halászati Tanács mai ülésén kiemelte, hogy egyértelműen a szabályok szigorítására van szükség a származási országok pontos megjelölésével. A méhészeti ágazat támogatása, valamint a méz védelme, fogyasztásának népszerűsítése közös érdekünk, bátran keressük az üzletek polcain a magyar mézeket – hívta fel a figyelmet az agrárminiszterek mai tanácskozását követően Nagy István.

www.vg.hu

Kapcsolódó cikkek

A nagy nyári razzia mérlege – mivel volt a legtöbb gond?

2020. augusztus 13. 08:16
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) több mint 15 millió forint bírságot szabott ki és 1,7 millió forint értékben vont ki élelmiszereket a forgalomból a nyári szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés első szakasza során, július 1. és 31. között.

Új pályázat nyílik az élelmiszeripar megújítására

2021. június 18. 08:17
Az Agrárminisztérium a „Megújuló vidék, megújuló agrárium” program keretében, a gazdaság újraindítására irányuló kormányzati kezdeményezésekhez kapcsolódva 200 milliárd forint keretösszeggel meghirdette az élelmiszeripari üzemek komplex fejlesztését célzó pályázatát – jelentette be Nagy István tárcavezető.