Magyarország megpályázta a 2025-ös méhészeti világkiállítás rendezését

2022. május 03. 11:20
Magyarország megpályázta a 2025-ös méhészeti világkiállítás rendezését - közölte az agrárminiszter szombaton közösségi oldalán.
Magyarország megpályázta a 2025-ös méhészeti világkiállítás rendezését

Nagy István bejegyzése szerint a kormány támogatta az Országos Magyar Méhészeti Egyesület javaslatát, hogy Magyarország adjon otthont a rangos nemzetközi eseménynek, a 49. Apimondia kongresszusnak. A soron következő kongresszust Isztambulban tartják, ahol 126 ország méhészeti vezetője dönt majd arról, melyik ország rendezi a 2025-ös a méhészeti világkiállítást - írta a miniszter.

 

www.kormány.hu

Kapcsolódó cikkek

Átalakulóban a világ: utazás a fenntartarható jövő felé

2020. november 30. 09:06
„Átalakulóban a világ: utazás a fenntartható jövő felé” címmel tartotta 10 éves ünnepi tanácskozását a mezőgazdasággal, az élelmezésbiztonsággal és az éghajlatváltozással foglalkozó nemzetközi kutatási kezdeményezés (FACCE JPI). Magyarország 2019 óta tagja a 24 tagországot tömörítő együttműködésnek, amelynek célja az Európai Kutatási Térség megerősítése.

Az EU-USA vámháború áldozata lesz a mezőgazdaság?

2019. október 10. 08:22
A Kereskedelmi Világszervezet büntetővámok kivetését engedélyezte az Egyesült Államoknak azért, mert az Airbus tiltott állami támogatásban részesült. Ennek eredménye vámháború lehet az USA és az Unió között. Európai mezőgazdasági érdekvédők szólaltak fel az ügyben.