Még a kitermelt fát is elvitte az áradás
2024. október 01. 15:18
Sok helyen okozott jelentős kár az áradás, Gemencen a vadakat is segíteni kellett a túlélésben, a Kisalföldön erdőrészek kerültek víz alá.
Bármilyen hihetetlen, a kitermelt, készletezett faanyagot is elvitte az ár – forrás: Facebook/Kisalföldi Erdőgazdaság Zrt.
Facebook-oldalán arról számolt be a Kisalföldi Erdőgazdaság Zrt., hogy erdeikben jelentős károk keletkeztek. Rengeteg fa dőlt ki, mert nem bírta a magas vízállás és az erős sodrás okozta terhelést.
A helyben készletezett faanyagot minden igyekezet ellenére a víz elvitte és sokszor arra se derült fény, hogy ez a fa hol kötött ki végül. Akár többezer köbméter faanyag is veszendőbe mehetett így, ami miatt akár jelentős anyagi kár is érhette az erdőgazdaságot. A fiatal erdősítéseknél szintén gondot okozott a túl magas vízállás, mivel eldőltek, kitörtek a csemeték.
A vad is elmenekült az elárasztott területekről. A zavarás miatt azonban megesett, hogy a kimerült állatok ott ragadtak az ártéren, ennek következtében a vadgazdálkodásban fellépő veszteségek is tetemesek lehetnek.
Forrás: Facebook/Kisalföldi Erdőgazdaság Zrt.
Kapcsolódó cikkek
Vidékfejlesztési fórumot tartanak agrárvacsorával egybekötve Kalocsán
2023. február 03. 13:05
A február 14-i pódiumbeszélgetés résztvevői Nagy István agrárminiszter valamint Szigeti Tamás a kiemelt térség agrárbiztosa.
A rendezvény témája a Közös Agrárpolitika aktualitása lesznek.
Beszédet mond: Font Sándor a térség országgyűlési képviselője valamint dr. Filvig Géza Kalocsa polgármestere.
Rendkívül fontos követeléseket fogalmaztak meg a közösen tiltakozó gazdaszervezetek
2024. február 22. 16:50
Forgalomakadályozó demonstrációkat tartanak a résztvevők.
Az Európai Unió mezőgazdasági politikája ellen tiltakoztak csütörtökön forgalomakadályozó demonstrációkkal négy visegrádi ország, valamint Lettország és Litvánia gazdaszervezetei. A tiltakozásokat a bolgár, a horvát, a román és a szlovén gazdák képviselői is támogatták.

