Megállapodott a magyar agráróriás és az agrár-startup

2017. július 14. 08:45
A KITE Zrt. 2017 júliusától partnerhálózatában értékesíti a Videokontroll precíziós terményszárítási technológiát – állapodott meg a nagyvállalat és a fejlesztő RS Bt.

A szemestermény-szárítók biztonságát és hatékonyságát javító innováció a KITE Zrt. precíziós gazdálkodás programjának részeként kerül értékesítésre. A megállapodás aláírását közel egyéves szakmai tárgyalási folyamat előzte meg. A megállapodást a múlt héten ünnepélyes keretek között írta alá Szabó Levente, a KITE Zrt. vezérigazgatója és Speiser Ferenc, a gyártó cég ügyvezetője.

„A KITE Zrt. mindig fókuszált az innovatív startup cégekkel való együttműködésre. Erre jó példa az RS Bt.-vel most megkötött megállapodás is. A KITE Zrt. fontosnak tartja a precíziós gazdálkodást komplexen vizsgálni, a növénytermesztés folyamata ugyanis nem zárul le a betakarítással. Ennek a komplexitásnak elhagyhatatlan része a VIDEOKONTROLL-ra alapozott precíziós terményszárítás, mely által biztosítva van a KITE Zrt. partnerei számára a növénytermesztés teljes vertikumára a precíziós megoldás” –  mondta a megállapodás kapcsán Szabó Levente, a KITE Zrt. vezérigazgatója.

A megállapodás aláírásának pillanata – Fotó: KITE Zrt.

A Videokontroll segítségével optimalizálható a szemestermény-szárítók működése, továbbá ezen felül a szárítótüzek megelőzése is lehetővé vált.

Eredmény: egészségesebb, kevesebb toxint tartalmazó élelmiszer és takarmány, csökkenő energiaköltség és környezeti terhelés.

A rendszer a keresztáramú szárítókba utólag építhető be. A szárítás folyamatát felügyelő kezelő minden fontos információt lát egy monitoron, ami a folyamat precíz irányításához kell. Az adatok interneten keresztül is kontrollálhatók, sőt a tulajdonos egy mobilapplikáció révén akár a telefonján is követheti a szárító működését.

„A precíziós szárítás rendszerének a fejlesztésekor maga a termény volt a fókuszban. Segíteni kívánjuk a szakembereket jobb minőségű élelmiszer hatékonyabb és biztonságosabb előállításában. Ez a megállapodás jelentős mérföldkő számunkra, melynek révén sokkal többen ismerhetik meg a precíziós szárítás módszertanát” – mondta Speiser Ferenc mezőgazdasági szaküzemmérnök, a Videokontroll egyik fejlesztője.

Rosszul szárított kukorica megrepedt állapotban – Fotó: KITE Zrt.

Az első, második és harmadik generációs Videokontroll fejlesztésén a '80-as évek elején Speiser Ferenc mezőgazdasági gépjavító és energiagazdálkodási szaküzemmérnök a Debreceni Egyetem akkori munkatársaival közösen dolgozott. Az akkori technológiát harminc évvel később már két fiával közösen, családi vállalkozásként fejlesztették tovább, és kidolgozták a precíziós szárítás technológiáját.

Az innovációt már számos díjjal ismerték el.

A megállapodás értelmében a KITE Zrt. nem csupán a Videokontroll szárítófelügyeleti rendszert értékesíti, hanem az ehhez tartozó komplex diagnosztikát, szakmaijavaslat-csomagot és a távjelzési lehetőséget is adja hozzá, megnyitva az utat partnerei előtt a precíziós szárítás megvalósításának irányába. Azaz mint aktív tudásszolgáltató a tudás esszenciáját, a megoldást nyújtja a gazdaságoknak.

Az információkat feldolgozva, vizuálisan is jól értelmezhető módon kapják a KITE-partnerek. Az üzemmenet távoli ellenőrzési lehetősége számítógépen, de mobilapplikációval is elérhető a KITE Zrt. saját tájékoztatási rendszerén belül is.

agroinform.hu

Kapcsolódó cikkek

Folyamatos az agrárkárenyhítési kérelmek befogadása

2016. szeptember 14. 08:17
A Jobbik a hatalomért és a pénzért tényleg mindenre képes. Saját politikai céljai érdekében képes összevissza hazudozni az agrárkárenyhítésről is, ahelyett, hogy hiteles tájékoztatással segítené a bajba jutott magyar gazdákat. A polgári kormány a gazdák mellett áll, az őket sújtó csapások enyhítésében is. Folyamatos az agrárkárenyhítési kérelmek befogadása és a rendszer fejlesztése, egyszerűsítése.

Az agrártárca elkötelezett a mezőgazdasági termékek feldolgozottsági szintjének növelésében

2017. április 05. 07:39
A Földművelésügyi Minisztérium agrárpolitikájának célja, a hazánkban megtermelt gabona minél nagyobb arányú felhasználása az állattenyésztés és az élelmiszeripar területén, ebben a folyamatban pedig egyre komolyabb szerephez jutnak a bioüzemanyag-gyártó cégek- hangsúlyozta az agrártárca miniszterhelyettese a Magyar Tudományos Akadémián megrendezett szakmai konferencián.