Nagyszabású harcsatelepítés a Dunán

2024. június 07. 12:49
Hosszú ideje nem volt példa ekkora harcsatelepítésre a Dunán, mint most Komárom-Esztergom vármegyében.
 
A Komárom-Esztergom Vármegyei Horgászegyesületek Szövetsége kiemelt mennyiségű harcsatelepítést hajtott végre: összesen hatezer szürkeharcsát telepített a Dunába. A szakasz egyébként is jó harcsás víznek számít, ezért odafigyelnek az állomány fenntartására is.
 
Nagyszabású harcsatelepítés a Dunán
Komáromnál, a kavicsos csónaktároló mellett került sor a telepítésre. Zoltai Dániel, a KEMHESZ elnöke elmondta: a mostani haltelepítés különlegességnek számít, hiszen a szövetség ismeretei szerint ekkora harcsatelepítésre hosszú idő óta nem volt példa a Dunán.
 
A KEMHESZ igyekszik megőrizni a horgászvizek sokszínűségét, így ragadozó halakat is telepítenek. Az állomány növekedésével biztosabb fogásra számíthatnak a horgászok.
Több ezer szürkeharcsát engedtek a Dunába | Sokszínű vidék
A harcsa horogra csalásának egyik módszere a kuttyogtatás, ami délben, a legnagyobb melegben biztosítja a legjobb esélyt a fogásra.
 
A szürkeharcsa Magyarországon őshonos halfajnak számít, hazánkban ez a faj növekszik a legnagyobbra. Erősen lapos testéről és apró szemeiről könnyen felismerhető, gyakori élőlénynek számít az álló- és folyóvizekben is, és elsősorban az éjszakai időszakban aktív.
 
A szövetség a korán jött meleg időjárás miatt február 29-én kezdte meg az idei évre tervezett haltelepítési programját. Akkor három helyszínen összesen 60 mázsa háromnyaras pikkelyes ponty érkezett a Dunába.
 
Forrás: halazin.hu

Kapcsolódó cikkek

Ütemterv szerint halad az ország erdősítése

2023. április 21. 12:43
Ütemterv szerint halad az ország erdősítése, a 2030-ra kitűzött 27 százalékos erdősültség teljesülni fog - jelentette ki az Agrárminisztérium élelmiszeriparért és kereskedelempolitikáért felelős államtitkára csütörtökön, a Fejér vármegyei Martonvásáron.

Meg kell menteni a magyar tormát! Pályázatok segítik a termelőket

2024. február 23. 15:15
A csökkenő fogyasztás miatt zuhanni kezdtek az árak, ami az elmúlt két évben igencsak megviselte a szektort.
 
Magyarország állítja elő az uniós tormatermés több mint egyharmadát, de pár éve kritikus szintre csökkent a fogyasztás, a profit. A klímaváltozás, a lengyel, ukrán konkurensek is fenyegetik a nagyhatalmi státuszt – írja az mfor.hu.