Nagyszabású harcsatelepítés a Dunán

2024. június 07. 12:49
Hosszú ideje nem volt példa ekkora harcsatelepítésre a Dunán, mint most Komárom-Esztergom vármegyében.
 
A Komárom-Esztergom Vármegyei Horgászegyesületek Szövetsége kiemelt mennyiségű harcsatelepítést hajtott végre: összesen hatezer szürkeharcsát telepített a Dunába. A szakasz egyébként is jó harcsás víznek számít, ezért odafigyelnek az állomány fenntartására is.
 
Nagyszabású harcsatelepítés a Dunán
Komáromnál, a kavicsos csónaktároló mellett került sor a telepítésre. Zoltai Dániel, a KEMHESZ elnöke elmondta: a mostani haltelepítés különlegességnek számít, hiszen a szövetség ismeretei szerint ekkora harcsatelepítésre hosszú idő óta nem volt példa a Dunán.
 
A KEMHESZ igyekszik megőrizni a horgászvizek sokszínűségét, így ragadozó halakat is telepítenek. Az állomány növekedésével biztosabb fogásra számíthatnak a horgászok.
Több ezer szürkeharcsát engedtek a Dunába | Sokszínű vidék
A harcsa horogra csalásának egyik módszere a kuttyogtatás, ami délben, a legnagyobb melegben biztosítja a legjobb esélyt a fogásra.
 
A szürkeharcsa Magyarországon őshonos halfajnak számít, hazánkban ez a faj növekszik a legnagyobbra. Erősen lapos testéről és apró szemeiről könnyen felismerhető, gyakori élőlénynek számít az álló- és folyóvizekben is, és elsősorban az éjszakai időszakban aktív.
 
A szövetség a korán jött meleg időjárás miatt február 29-én kezdte meg az idei évre tervezett haltelepítési programját. Akkor három helyszínen összesen 60 mázsa háromnyaras pikkelyes ponty érkezett a Dunába.
 
Forrás: halazin.hu

Kapcsolódó cikkek

Ismét változott az eGN-rendszer

2024. április 05. 15:49
Újabb javítások történtek.
 
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) tájékoztatja az elektronikus gazdálkodási napló (eGN) felhasználóit, hogy újabb frissítés zajlott le a rendszerben.

Tovább javult a járványhelyzet, enyhített a Nébih a baromfik betelepítésre vonatkozó ideiglenes szabályokon

2023. február 03. 13:38
2023. február 1-jétől Bács-Kiskun, Csongrád-Csanád és Békés vármegye korlátozás alatt nem álló területein enyhítések lépnek életbe a vizes élőhelyek, állandó vizes terület közelében található telepekre vonatkozó betelepítési szabályokban.
 
A legfontosabb változás, hogy azon telepeken, ahol a 2022 őszén kezdődött járványban nem történt kitörés és egy vizes élőhely szélétől számított 1-3 km közötti zónában találhatók, megindulhat a betelepítés, amennyiben az nem fóliasátorba történik. Az intézkedés minden állatfajra és az állattartási fázisok számától függetlenül érvényes.