Ne kockáztass! Ha ezt teszed az erdőben, azért börtönbüntetés is járhat!
2024. augusztus 12. 15:18
Az illegális szemétlerakás akár egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető.

Eljárás indult két magánszemély ellen, akik a gyanú szerint háztartási hulladékot, autógumit, elektronikai, műszaki cikkeket raktak ki illegálisan a Pilisi Parkerdő területén. A rendőrség figyelmeztet: aki illegálisan veszélyes hulladékot helyez el, szabadságvesztéssel büntethető – írja a Police.hu.
Egy járókelő tett bejelentést, hogy látta, amint egy szeméttel megrakott furgon elindult a Pilisi Parkerdőbe. Ezt követően a dorogi rendőrök az erdészet munkatársaival együtt a két férfit a helyszínen tetten érték, elfogták, majd gyanúsítottként kihallgatták, és a Dorogi Rendőrkapitányság hulladékgazdálkodás rendje bűncselekmény miatti eljárást indított ellenük.
A rendőrség felhívja a lakosság figyelmét, hogy aki arra a célra hatóság által nem engedélyezett helyen az emberi élet, testi épség, egészség, a föld, a víz, a levegő vagy azok összetevői, illetve élő szervezet egyedének veszélyeztetésére alkalmas hulladékot elhelyez, három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekményt veszélyes hulladékkal követik el.
Nem megoldás az sem, ha otthon, a kertünkben tároljuk a hulladékot: természetes személy a saját ingatlana területén maximum három köbméter olyan fémhulladékot tárolhat, amely egyértelműen az ingatlanához köthetően keletkezett.
Veszélyes hulladék és egyéb szemét engedély nélküli felhalmozása is jogszabályba ütközik!
Az elektronikai szemét, a fém- és veszélyes hulladék elszállítására és leadására több lehetőség is van. A háztartásokban keletkező veszélyes és speciális hulladék átvételét a lakossági hulladékudvarok végzik, melyek üzemeltetői a helyi önkormányzatokkal állnak szerződésben.
Forrás: divany.hu
Kapcsolódó cikkek
Ennyi hosszú hétvége lesz 2025-ben, itt a pontos lista
2024. november 18. 18:02
Három négynapos hosszú hétvége lesz 2025-ben, eggyel több, mint 2024-ben; háromnapos hosszú hétvége viszont hárommal kevesebb lesz.
Alig kezdődött el a viharszezon, máris 1,7 milliárd forintot fizettek ki károk miatt
2024. június 06. 12:51
Beázásokról, jégverésekről, felhőszakadásokról, villámcsapásokról érkeztek bejelentések.
A biztosítók több mint 1,7 milliárd forintot fizettek már ki vagy tartalékoltak a kárkifizetésekre májusban, a hagyományos viharszezon első hónapjában, a társaságokhoz több mint 16 ezer bejelentés érkezett – közölte a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) június 5.-én, szerdán.