Nem hagyjuk, hogy a magyar gazdák nyakába varrják a migrációs válságot

2017. július 14. 09:07
Álláspontunk szerint a magyar gazdáktól, akik már elviselték a dioxinos sertéshúsbotránytól kezdve az orosz embargón át a sertés- és tejpiaci válságot is, nem várható el, hogy nyakukba vegyék a migrációs válság megoldását is - jelentette ki Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter a Magyar Hírlapnak.

A lap csütörtöki számában megjelent interjúban a miniszter azt mondta, méltánytalan lenne a magyar és más, később csatlakozott tagállamokban élő termelőkkel szemben, ha az uniós támogatottsági szint csökkenne.

A miniszter szerint az áfacsökkentés fehéríti a gazdaságot. Kifejtette, hogy a sertésvágások száma tavaly huszonhét százalékkal nőtt az állomány csökkenése ellenére, pedig az import sem növekedett. A tudatos fogyasztói magatartás fontosságával kapcsolatban úgy fogalmazott: azt szeretnénk, hogy a vásárlók automatikusan a magyar termékeket vegyék, ezért a magyar termékekre eső terheket akarjuk csökkenteni.  A miniszter beszélt arról is, hogy örülne, ha sikerülne befektetőket találni egy újabb cukorgyár létesítéshez. Közölte, jövőre az agrárium és az agrárium munkáját segítő intézmények összesen kilencszázmilliárd forinttal gazdálkodhatnak.

kormany.hu

Kapcsolódó cikkek

Egészségügyi alkalmatlanság miatt kirúghatnak táppénz alatt?

2018. március 20. 08:41
Az üzemorvosi vizsgálaton nem alkalmas minősítést kaptam, az adott munkakörben nem tudnak foglalkoztatni. Viszont cégen belül semmilyen más helyet nem tudnak felajánlani. A munkáltató azt javasolta menjek táppénzre vissza. Attól tartok,hogy felmondanak ez idő alatt és nem kapnék végkielégítést. 20 éve dolgozom a cégnél. Ön szerint mit tegyek? Menjek táppénzre vagy állásidőn töltsem az addigi napokat, amíg nem döntenek mi legyen velem?

Nem bírják tovább - Nekirontanak Trumpnak az élelmiszermultik

2018. május 07. 13:20
Közös nyilatkozatot adott ki a Nestlé, a Danone, a Mars és az Unilever, amelyben arra kérik Donald Trump amerikai elnököt és kormányát, hogy tartsa meg az úgynevezett energiagazdálkodási tervet. A Barack Obama volt amerikai elnök idején készített stratégia a szén-dioxid kibocsátás szintjének jelentős csökkentését célozza, de ezt a Trump-kormány hatályon kívül helyezte. A nagy élelmiszergyártók ugyanakkor arra figyelmeztetnek, hogy az Amerikai Egyesült Államok gazdaságának akár több milliárd dollárjába is kerülhet, ha nem tesznek lépéseket a szén-dioxid kibocsátás csökkentéséért.