Nőtt a kereslet az őshonos tyúkokra
2022. december 30. 12:36
A baromfiágazatot a madárinfluenza állandó veszélye is fenyegette ebben az évben. Minden baj ellenére rég nem volt ekkora az érdeklődés az őshonos tyúkok és tojásaik iránt, ami főként az önellátásra törekvésnek köszönhető.

A sok nehézség ellenére jelentősen nőtt a kereslet az őshonos tyúkok és a tojásaik iránt – számolt be a Magyar Állattenyésztők Lapjának a jó hírről Szabolcs István, aki hosszú évtizedek óta tenyészt őshonos tyúkfajtákat. Ezt a hírt Koppány Gábor, a Magyar Haszonállat Génmegőrző Egyesület elnöke is megerősítette, aki szerint rég nem látott mértékben nőtt a tyúkudvarok száma idén. A helyi és a vidékre költözött lakosság körében is az utóbbi években újra kezdik felfedezni a régi fajták értékeit.
Nem elhanyagolható szempont, hogy a tojás, mint az egyik legalapvetőbb élelmiszerünk odahaza biztonságosan megtermelhető, alacsonyabb önköltséggel – vélekedett a szakember, aki szerint ez az örvendetes növekedés jó részt az önellátásra való törekvéseknek és a támogatásoknak köszönhető. A vízi szárnyasok, pulykák, gyöngytyúkok ez alól sajnos kivételek. Ezeknél a létszám fenntartás is nehézséget okozott.
forrás: agrotrend.hu
Kapcsolódó cikkek
Változatos programokkal várják a NAK Szántóföldi Napok és AgrárgépShow-Mezőfalva látogatóit
2023. május 23. 17:59
Az új támogatási rendszerrel kapcsolatos információk is eljutnak a gazdálkodókhoz.
Az ország legnagyobb szántóföldi eseményén 2023. június 7-én és 8-án a növény- és gépbemutatók mellett a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara a NAK Szakmai Színtér területén várja a látogatókat, ahol a gazdálkodás környezeti fenntarthatóságának aktív, gyakorlati megvalósításai kerülnek fókuszba.
A búza a teremtett világunk egyik csodája
2024. augusztus 26. 14:49
A búza több, mint egy szántóföldi növény: évezredek óta a jövő és a megmaradás üzenetét hordozza – jelentette ki Nagy István agrárminiszter augusztus 23.-án Csornán, a Magyarok Kenyere Program Győr-Moson-Sopron vármegyei búzagyűjtő napján és kenyérünnepén.