Önkéntes elbocsátási programba kezdett az iváncsai akkugyárat tulajdonló cég Dél-Koreában
2024. szeptember 27. 13:52
Olyan veszteségei voltak az SK Onnak, hogy inkább fizet a dolgozóinak, csak menjenek el.
Leépítésekbe kezd az SK Innovation akkumulátorokkal foglalkozó egysége, az SK On Dél-Koreában – írta meg a Reuters. Ez az a cég, amely Magyarországon onnan lehet ismert, hogy Komáromban és Iváncsán is van gyára. Az a mostani bejelentésből nem derül ki, hogy a magyar üzemekben is terveznek-e akár leépítést, akár bármilyen más költségcsökkentést.
A hivatalos bejelentés szerint egy „hatékonysági programot” indítanak el, önkéntes elbocsátási lehetőséggel, amelyben önkéntes távozási lehetőségeket ajánlanak fel az alkalmazottaknak. Ez az egészen abszurdul hangzó fogalom azt takarja, hogy például a fizetése felét megkaphatja az, aki hajlandó korai nyugdíjba vonulni.
Márpedig a költségcsökkentésre – a cég megfogalmazása szerint „egy karcsú, agilis munkaerő-állomány létrehozására, hogy jobban tudjunk navigálni a változó piaci körülmények között” szükség is lesz: ahogy a Reuters emlékeztet, az SK On azóta, hogy 2021-ben leválasztották róla az SK Innovationt, még egyszer sem tudott nyereséget termelni.
Frissítés:
A magyarországi cég a hír megjelenése után közölte, hogy jelenleg (2024 szeptemberében) több mint 4500 embert foglalkoztat itthon az SK On. Egyúttal az SK On Hungary azt is kijelentette, hogy nem tervez hasonló intézkedést Magyarországon.
forrás: hvg.hu
Kapcsolódó cikkek
Vitályos Eszter: Kezdődik az árvízkárok helyreállítása
2024. szeptember 30. 15:50
A következő napok, hetek feladata a kárfelmérés, a biztosítási ügyek rendezése lesz.
"A magyarok mindent meg tudnak oldani, Magyarország az élen fog járni az árvíz utáni károk mielőbbi helyreállításában" – mondta a kormányszóvivő a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában.
Kiberbiztonsági Kötelezettségek: Fontos Határidők és Intézkedések 2024-ben
2024. július 05. 14:39
2024. június 30-ig a kibertan törvény szerint érintett cégeknek el kellett végezniük az önazonosítást. Azon 50 főnél többet foglalkoztató vagy 10 millió €-nál több éves árbevétellel rendelkező kiemelten kockázatos vagy kockázatos ágazatokban (például élelmiszer előállítás, feldolgozás és forgalmazás) működő vállalkozások, akik nem teljesítették a jogszabályi kötelezettségüket, bírságra számíthatnak a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóságától.