Öt év fogházat kérnek a traktorosra, aki miatt két éve meghalt két ember Berettyóújfalunál
2024. augusztus 28. 14:45
Az akkor 22 éves tépei sofőr nem világította ki a traktora vontatmányát. Egy román és egy berettyóújfalui férfi halt meg a balesetben.
A Debreceni Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen, aki kivilágítatlan vontatmánnyal közlekedett a főúton, ezért abba hátulról belerohant egy 8 személyt szállító mikrobusz – írja sajtóközleményében a Hajdú-Bihar Vármegyei Főügyészség.

Baleset utáni helyszínelés – Fotó: ugyeszseg.hu
A vádirat szerint a férfi traktorral vontatott egy nagyméretű, kivilágítatlan locsolóberendezést 2022. július 10-én, hajnalban, a 42-es számú főúton, Berettyóújfalu külterületén. A vontatmány méretéből adódóan kitakarta a traktor hátsó világító berendezéseit.
A vádlott mögött haladt az egyik sértett által vezetett mikrobusz, amelyben 8-an utaztak. A vezető az éjszakai, közvilágítás nélküli fényviszonyok miatt nagyon későn észlelte a járműszerelvényt, s bár vészfékezett, ennek ellenére a vontatmány hátuljának ütközött. A locsolóberendezés leszakadt a traktorról és felborult, míg a mikrobusz áttért a bal oldali forgalmi sávba, ahol összeütközött egy kistehergépkocsival.
A baleset következétben a mikrobusz és a kistehergépkocsi vezetője a helyszínen életét vesztette. A mikrobusz 6 utasának nyolc napon túl gyógyuló, míg 2 utasnak nyolc napon belül gyógyuló könnyű sérülései lettek.
A baleset a vádlott több KRESZ-szabályszegése miatt következett be.

A baleset következétben a mikrobusz és a kistehergépkocsi vezetője a helyszínen életét vesztette – Fotó: ugyeszseg.hu
A Debreceni Járási Ügyészség a vádlott ellen halálos tömegszerencsétlenséget eredményező közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt emelt vádat a Berettyóújfalui Járásbíróságon. A járási ügyészség a vádiratban mértékes indítványként azt rögzítette, hogy amennyiben a vádlott a járásbíróság előkészítő ülésén a terhére rótt bűncselekmény elkövetését beismeri, és lemond a tárgyaláshoz való jogáról, a járásbíróság őt 5 év fogházbüntetésre ítélje és 4 évre tiltsa el a közúti járművek vezetésétől.
forrás: agroinform.hu/ugyeszseg.hu
Kapcsolódó cikkek
A gazdák összefogtak, miután megrongálta a vihar a tanyát
2024. október 16. 13:15
Az a júniusi nap örökké emlékezetes marad Csapóné Hernádi Noémiék számára: tornádószerű vihar csapott le a tanyájukra.
Ezt tudnod kell: január elsejével ez változik az adózásban, adó-visszaigénylésben
2024. január 16. 13:15
Az év eleje hagyományosan a változások időszaka, különös tekintettel az adójogszabályokra. A NAV-tól ezekről kértünk és kaptunk tájékoztatást.