Rovarölő szerrel szennyezett újhagyma
2017. április 25. 07:42
Klórpirifosz rovarölő szer jelenlétét mutatta ki határérték feletti mennyiségben olasz származású újhagymában a NÉBIH laboratóriuma. A mért növényvédőszer-maradék mennyiség nem jelent akut egészségügyi kockázatot.
A mintát egy vasvári SPAR boltban vette a hatóság. A termékben 0,45 mg/kg mennyiségben (határérték: 0,05 mg/kg) mért klórpirifosz rovarölő szert a NÉBIH laboratóriuma. Fontos, hogy a kimutatott növényvédőszer-maradék mennyiség nem jelent akut egészségügyi kockázatot.
A hatósági eljárás folyamatban van.
portal.nebih.gov.hu
Kapcsolódó cikkek
Agrár-okostechnológiák az európai startup seregszemlén
2016. május 12. 07:56
Európai startup seregszemlének ad otthont 2016. május 23-án Budapesten a SMART 2016 konferencia. A Telekom 13 országot átölelő innovációs versenyének (Telekom Innovation Contest) döntőjében tíz nemzetközi induló tech vállalkozás mérkőzik meg egymással és mutatkozik be a Telekom Innovation Expo keretében. A rendezvény emellett közel 100 hazai és külföldi előadóval a digitalizáció legfrissebb trendjeit vizsgálja a robotikától az okosvárosokon át, az intelligens egészségügyi megoldásokig. A szakmai programban az egyik legizgalmasabb és legdinamikusabban fejlődő terület, az agrárinformatika, illetve a mezőgazdaságban alkamazott smart technológiák is helyet kapnak.
A mezőgazdasági cégek számítanak leginkább fejlesztésekre
2018. június 28. 07:51
2007 óta nem akartak ennyien fejleszteni a magyar cégek közül, jelenleg ugyanis a kkv-k 75 százaléka – köztük jelentős számban agrárcég – készül valamilyen beruházásra. A célokat tekintve jelenleg a termelő beruházások állnak a középpontban.

