Száztizennégymilliárd fejlesztésre

2017. február 06. 08:46
Élelmiszeripari, borászati, erdészeti, tájgazdálkodási, Infrastrukturális beruházások valósulhatnak meg pályázati pénzekből 
Összesen száztizennégymilliárd forintos kerettel tizenhét vidékfejlesztési pályázati forrás nyílik meg az idén, már az első fél évben - értesült a Magyar Hírlap. Termelői csoportok létrehozására, helyi termékértékesítést szolgáló piacok fejlesztésére is igényelhető támogatás.

Élelmiszeripari, borászati, erdészeti beruházásokra, tájgazdálkodásra, közétkeztetés fejlesztésére, helyi piacok kialakítására, termelői csoportok és termelői szervezetek létrehozására is lehet pályázni márciustól - tudta meg lapunk Kis Miklós Zsolttól, a Miniszterelnökség agrár-vidékfejlesztésért felelős államtitkárától. A jövő hónapban összesen kilencvennyolcmilliárd forintnyi vidékfejlesztési forrás nyílik meg, tizennégy pályázatot hirdetnek meg.

Az úgynevezett rövid ellátású lánchoz kapcsolódó élelmiszeripari és borászati beruházásokat tizenötmilliárd forinttal támogatják. A program, illetve a pályázat célja, hogy az élelmiszerláncban keletkező haszonból minél nagyobb arányban részesüljenek a mezőgazdasági termelők. Ehhez a legfontosabb eszközök az élelmiszerlánc rövidítése, a közvetítők számának csökkentése, illetve a termelőkhöz minél közelebb álló értékesítési pontok kiépítése. Rövid ellátású láncok és helyi piacok kialakítására, promóciójára csaknem négymilliárd forintos pályázati forrás jut, helyi termékértékesítést szolgáló piacok infra­strukturális fejlesztésére, valamint közétkeztetési célokra mintegy tizenhárommilliárd. Termelői csoportok és termelői szervezetek létrehozására több mint tizenegy milliárd forint áll rendelkezésre.

Innovációs beruházásokra huszonötmilliárdot költenek. Mezőgazdasági, élelmiszer-gazdálkodáshoz és erdőgazdálkodáshoz köthető szaktanácsadásra mintegy tizennégymilliárdot fordítanak. Erdészeti beruházásokra négy, tájgazdálkodásra egymilliárd forintot különítenek el. Utóbbi révén tájgazdálkodási mintaterületek fejlődhetnek, szépülhetnek, például a Homokhátság és az Ős-Dráva is. Több milliárd forinttal támogatják erdészeti genetikai erőforrások gazdagítását, csaknem négymilliárd jut védett őshonos és veszélyeztetett állatfajták genetikai állományának megőrzésére.

A Miniszterelnökség államtitkára azt is elmondta, hogy júniusig újabb három vidékfejlesztési pályázatot hirdetnek meg, több mint tizenhatmilliárd forint értékben. Mezőgazdasági termelők uniós és nemzeti minőségrendszerekhez való csatlakozását 2,5 milliárddal támogatják. Minőségrendszerekhez kapcsolódó előállítói, termelői csoportosulások promóciós tevékenységére csaknem nyolcmilliárd forintot adnak. Jövedelemstabilizáló eszközök beszerzésére pedig mintegy hatmilliárd forint pályázati forrás jut.

magyarhirlap.hu

Kapcsolódó cikkek

Július végéig lehet jelentkezni Az Év Tanyája 2018 pályázati felhívásra

2018. május 04. 08:24
Célunk, hogy lehetőségeinkhez mérten mindent megtegyünk annak érdekében, hogy a tanyán való lét- és gazdálkodási formát még vonzóbbá tegyük a XXI. század embere számára és ráirányítsuk a lakosság - ezen belül is elsősorban a fiatalok figyelmét – arra, hogy a tanyasi létforma választása valós alternatíva mai világunkban is - fogalmazott Szakáli István Loránd agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős helyettes államtitkár egy tanyás témában tartott sajtótájékoztatón, Budapesten.

Május 2-től beadhatóak a szarvasmarha telepek korszerűsítése pályázatok

2016. március 30. 09:24
A felhívás alapvető célja a szarvasmarhatartó gazdaságok versenyképességének javítása, az ágazat foglalkoztatotti számának növelése és a hozzáadott érték termelésének fokozása új, innovatív és környezetbarát technológiák elterjesztésének támogatása révén. A Felhívás a foglalkoztatotti létszám növelésével hozzájárul a foglalkoztatotti ráta mértékének az Európa 2020 Stratégiában elhatározott és Magyarország által is célul kitűzött 75%-ra történő növeléséhez.