Szingapúrba viszik a magyar marha és nyúlhúst

2017. szeptember 28. 08:20
Az Orbán Viktor miniszterelnök által vezetett delegáció tagjaként Szingapúrban Fazekas Sándor aláírta azt a keret-megállapodást, amely után hamarosan megindulhat Magyarországról a marha- és nyúlhús exportja. A szerződést a dél-kelet ázsiai ország Nemzeti Fejlesztési Minisztériumának vezetőjével, LawrenceWonggal Szingapúrban kötötték – tájékoztatott a Földművelésügyi Minisztérium.

Az agrárminiszter és partnere tárgyalásán elhangzott, hogy Szingapúr feloldotta a korábban madárinfluenza kitörés miatt hozott beviteli korlátozásokat Magyarországgal szemben. A két miniszter tárgyalt továbbá az élelmiszerbiztonsággal, az akvakultúrával, valamint a környezeti ügyekkel kapcsolatban a két állam közti egyéb együttműködési lehetőségekről.

A Földművelésügyi Minisztérium háttérintézményeként működő Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal és a szingapúri Agrár-, Élelmiszer- és Állategészségügyi Hatóság (AVA) közötti keret-megállapodás biztosítja a magyar export számára is fontos információcserét, valamint az élelmiszerbiztonsági együttműködés zavartalan működését.

Szingapúrba viszik a magyar marha és nyúlhúst

A földművelésügyi miniszter magyar agrártermékek exportjáról egyeztetett Ázsia egyik legnagyobb agrárgazdasági cégcsoportjának vezetőjével, a Wilmar International Limited igazgatójával. A vállalatcsoport, amely kilencvenezer embert foglalkoztat a világ ötven országában, gabonafélék kereskedelmével kapcsolatban érdeklődött.

Szingapúr, az 5,6 milliós lakosú városállam Ázsia egyik legjelentősebb kikötője, emellett fontos üzleti csomópont az Ázsia és Európa közötti kereskedelemben. 2018-ban a Délkelet-Ázsia államait tömörítő ASEAN soros elnöke lesz.

promenad.hu

 

Kapcsolódó cikkek

A gépi kávétól a falusi vendégasztalig – lakossági felmérés az élelmiszerlánc-biztonságról

2017. október 18. 08:05
Olvasóink segítségét kérjük, hogy megtudjuk a felnőtt lakosság élelmiszerlánc-biztonsággal kapcsolatos véleményét. Kérdőívünkben kíváncsiak vagyunk, írnak-e bevásárlólistát a magyarok, és ki szeretnénk deríteni azt is, nagyobb arányban vesznek-e hazai élelmiszert, mint korábban.

Ezek a munkavédelmi ellenőrzések tavalyi tapasztalatai

2017. április 06. 10:55
A munkaügyi hatósághoz hasonlóan a munkavédelmi hatóság is évente, jelentésben értékeli az ellenőrzések tapasztalatait, melynek legfontosabb tanulságait az alábbiakban mutatjuk be. A kormányzati ígéreteknek megfelelően a munkavédelmi ellenőrzések száma emelkedik, ennek mértéke tavaly 13% volt. Ennek eredményeképpen közel 15.000 munkáltató került ellenőrzés alá. A munkavédelmi ellenőrzések 79.1%-os jogsértési arányt tártak fel, ez az arány a munkaügyi ellenőrzések esetében 84%. Ez pedig azt jelenti, hogy 10 munkáltatóból 8 nincsen tisztában teljes mértékben a jogi kötelezettségeivel.