Szinte mindent vitt az Agárdi Pálinkafőzde
2024. december 18. 21:25
A Nemzeti Pálinkakiválóság Programon bizonyított: meghatározó piaci szereplő

Az idei esztendőben immáron tizedik alkalommal hirdette meg az Agrárminisztérium dr. Nagy István miniszter fővédnökségével a Nemzeti Pálinkakiválóság Program valamint Gin és Egyéb Szeszes Ital Mustra elnevezésű szakmai versenyét. A program célja szakmailag megalapozott kiválasztás és értékelés keretében minősített pálinkák és párlatok piacra jutásának támogatása, a kulturált, mértékletes alkoholfogyasztás fontosságának megismertetése a hazai és külföldi fogyasztókkal.
Az AGÁRDI PÁLINKFŐZDE az összesített eredmények alapján a LEGEREDMÉNYESBB PÁLINKAFŐZDE cím elnyerésével utasította maga mögé teljes mezőnyt. A nevezett pálinka tételek közül 4 minta TOP Pálinkakiválóság, 5 minta pedig Pálinkakiválóság címet, két párlat pedig Arany minősítést nyert el, az Amphora Gin pedig a LEGJOBB GIN elismeréssel büszkélkedhet.

Az Agrárminisztérium 2014-ben indította útjára a Nemzeti Pálinkakiválóság Programot azzal a céllal, hogy az egyik legismertebb Hungarikum, a pálinka iránt érdeklődő fogyasztók számára egy nagyon szigorú szakmai alapokon nyugvó verseny lebonyolításával bemutassa a minőségi pálinkákat előállító vállalkozásokat, valamint hangsúlyozza a kulturált, mértékletes alkoholfogyasztás fontosságát.
A verseny 2023-ban bővült a gin és más minőségi szeszes italok mustrájával, ahol a hazai előállítású, pálinkának nem minősülő párlatok megmérettetése zajlott.
Mindkét kategóriában az érzékszervi bírálatot megelőzően a Nemzeti Élelmiszer-biztonsági Hivatal laboratóriuma vizsgálta a beküldött mintákat, biztosítva ezzel, hogy a versenyen csak analitikai szempontból hibátlan tételek szerepeljenek. Az érzékszervi bírálat a nagy elismertségnek örvendő Takács László szakmai elnök irányítása mellett a legjobb minősítők részvételével zajlott.

A pálinka kategóriában a TOP Pálinkaválóság címet a 95-100, a Pálinkakiválóság címet a 80-94 pontot elérő tételek nyerhették el, míg a ginek és egyéb szeszes italok esetében az Arany minősítéshez 89-100, az Ezüst minősítéshez 80-88 pontot kellett elérni.
Hazánk vezető pálinka manufaktúrái több mint 150 kitűnő minőségű, csak legális kereskedelmi forgalomban kapható terméket indítottak ezen a versenyen. Az Agárdi Pálinkafőzde ebben a rendkívül erős mezőnyben is bizonyította, hogy már több mint 20 éve a minőségi magyar pálinka és párlat piac meghatározó szereplője.
A Bodza, Kajszibarack, Fekete cseresznye, Tokaji Sárgamuskotály törkölypálinkák TOP Pálinkakiválóság, a Szilva, Érlelt szilva, Irsai Olivér, Birs, Szivar Aszútörköly pálinkák pedig Pálinkakiválóság címet érdemeltek ki. Emellett a Single Malt Whisky Arany minősítést érdemelt ki, az Amphora gint pedig a Legjobb Ginnek választották a bírálók.
forrás: portfolio.hu
Kapcsolódó cikkek
Árpavíz: a fogyást támogató csodaital
2024. szeptember 02. 14:27
A pázsitfűfélék családjába tartozó árpa (Hordeum vulgare) a legrégebben termesztett növények egyike. Legnagyobb felhasználási területe a sörfőzés, a maláta-, és whiskygyártás, valamint zöldárpaként népszerű szupertáplálék. De az árpavízről hallottál?
Ünnepi hal: lesz-e idén áremelés?
2024. december 16. 18:31
Kiváló minőségű hazai halak közül válogathatnak a fogyasztók.
A karácsonyi halkínálatot és a hazai haltermelés eredményeit mutatták be az Agrárminisztérium, a Magyar Akvakultúra és Halászati Szakmaközi Szervezet (MA-HAL), az Agrármarketing Centrum (AMC) és a METRO Magyarország együttműködésével december 13.-án megrendezett sajtótájékoztatón, Budaörsön.