Takarításhoz miért nem kapom meg a garantált bérminimumot?
2018. március 20. 13:02
Általános iskolában takarítok teljes munkaidőben. Munkatársamnak érettségije van, ő szakmunkás munkabért kap míg én minimálbért. A takarítói állás nem igényelt eddig magasabb végzettséget. Ha végzettséget nem igényel a takarítás, akkor a munkáltatóm hogy tehet bérkülönbséget kettőnk között? Azt ígérték, ha elvégzek egy OKJ-s tanfolyamot akkor én is megkapom, de ha nem kell a takarításhoz?
Abban az esetben jár garantált bérminimum, amennyiben az adott munkakörhöz legalább középfokú szakképesítési követelmény kapcsolódik, feltéve, hogy az adott munkavállaló ezzel rendelkezik is.
Takarításhoz képesítési előírás nem kapcsolódik, így nem jár garantált bérminimum.
Az egyenlő munkáért egyenlő bért elve alapján a munka díjazásával összefüggésben figyelembe kell venni többek között a képzettséget, végzettséget, tapasztalatot, felelősséget. Én sem látom okát annak, hogy ugyanabban a munkakörben más legyen a munkabér, bár nem ismerem a körülményeket.
hrportal.hu
Kapcsolódó cikkek
A vidék fejlesztése csak összefogással lehetséges
2016. november 30. 07:51
A Herman Ottó Intézet a Megyei Önkormányzatok Országos Szövetségével és a Hétfa Kutatóintézettel közösen szervezte meg a Vidékstratégia 2016 című konferenciasorozat első napját a Szelíd térségfejlesztési modellek a gyakorlatban címmel 2016. november 23-án.
Egy (kezdő) üzemi tanács elnök vallomásai - 1. rész
2018. február 14. 09:31
Hogy miként lesz valakiből üzemi tanács tag? Milyen személyes és szervezeti hatások mentén dönthet úgy valaki, hogy tagja legyen egy dolgozói részvételt biztosító testületnek? Bizonyára minden üzemi tanács elnöknek van egy sztorija arról, hogyan is lett ÜT elnök, az én történetem valahogy így kezdődött: "- Szeretnél üzemi tanács tag lenni? - Bocsi, de azt se tudom, hogy azt eszik-e vagy isszák?"