Tarolt a fagy és a jég a mezőgazdaságban
2020. december 02. 08:23
A mezőgazdaságban a jégeső mellett a tavaszi fagyok okozták idén a legnagyobb károkat, a kárbejelentések 87 százaléka pedig a növénytermesztési ágazathoz kapcsolódott.

Az április eleji mínuszok elvitték szinte az egész kajszi- és őszibaracktermést és sok helyen a szilvát is az országban. A több mint egymilliárdos növénybiztosítási káron belül a kifizetések 60 százalékát a jégesők, 27 százalékát pedig a fagykárok miatt teljesítette a biztosítótársaság – írja az MTI.
A mezőgazdasági károk 40 százaléka két megyére koncentrálódott: a legtöbb kifizetés a Szabolcs-Szatmár-Bereg és a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei gazdák kárait enyhítette. Jó hír, hogy a magyar gazdák egyre tudatosabbak, a vagyoni jellegű károk biztosítása is egyre elterjedtebb a körükben.
index.hu
Kapcsolódó cikkek
A családi gazdaságok indíthatják újra a gazdaságot
2020. május 15. 07:54
A családi vállalatok jóval ellenállóbbak a külső környezeti tényezőknek, ezért jellemzően jobban teljesítenek, mint a nagyobb piaci szereplők. Ugyanis óvatosabban fektetik be és használják fel a rendelkezésre álló tőkét, mivel a családi vagyon a tét. Ennek a szemléletnek köszönhetően válság idején általában nagyobb tőkemegtérülést érnek el, így feltehetően a koronavírus-járvány okozta visszaesés kevésbé hathat rájuk, tehát a gazdaság újraindításában is meghatározó szerepük lehet.
Itt a program: így terelnék vissza a magyar fiatalokat az agráriumhoz
2020. december 01. 09:31
A pályaválasztás sokszor a felnőttkor küszöbén sem egyszerű, hát még akkor, amikor az első mérföldkövet jelentő általános iskola utáni továbbtanulásra kerül a sor. Honnan is tudhatná egy tízen-egynéhány éves lurkó, hogy mit szeretne csinálni a későbbiekben, ha azt sem tudja, hogy egy-egy munkakör milyen feladatokkal jár? Ezt segíti a NAK immáron harmadik éve osztatlan sikerrel futó Szakmakóstoló Hetek programsorozata, ami a hagyományos pályaorientációs alkalmakkal szemben az agrárszakmák élmény alapú megismerését helyezi előtérbe.