Tíz nap plusz szabadságot kapnak a védekezésben részt vevők

2021. június 11. 08:15
Tíznapos rendkívüli fizetett szabadságot kap mindenki, aki részt vett a járvány elleni védekezésben – jelentette be a miniszterelnök a csütörtöki Kormányinfón.
Tíz nap plusz szabadságot kapnak a védekezésben részt vevők

Orbán Viktor közölte: rendelet határozza meg, kikre terjed ki az intézkedés, ez még csütörtökön megjelenik. Ez a legkevesebb, amit megérdemelnek a védekezésben részt vevők

– fogalmazott.

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter közölte: ezt a szabadságot kifizetni nem lehet, ki kell venni, az a cél, hogy akik dolgoznak, pihenhessenek is. Rendőrök, köztisztviselők, ápolók, szociális dolgozók kapják az extra szabadságot, a vezetőik döntik el, ki veheti ki, de mindenkinek kiadhatják. Jövő decemberig lehet kivenni ezeket a szabadnapokat, ki kell venni, kifizetni nem lehet–mondta Gulyás Gergely egy, erre vonatkozó kérdésre válaszolva.

A rendkívüli, Orbán Viktor által tartott kormányinfón több fontos bejelentés volt ezen kívül is, itt olvashatja el a teljes közvetítésünket!

  1. A kormány engedélyezi a 12 és 16 év közöttiek oltását, a szülők döntése lesz, hogy élnek-e az oltással
  2. 37 ezer ember, aki nem vette fel a második oltást. Akinek lejárt a második oltásra kijelölt határideje, de nem vette fel az oltást, azt törlik a védettségi igazolvánnyal rendelkezők listájáról.
  3. Jövő héttől a tömeges oltási rend helyett a készenléti oltási rendre térnek át.
  4. Nemzeti konzultációt indít a kormány a gazdaság újraindításáról, a stabil gazdaság megteremtéséről, a gazdaság megerősítéséről.

www.szakszervezetek.hu

Kapcsolódó cikkek

Nem csak a dolgozóknak tenne jót a négynapos munkahét

2019. február 05. 08:03
Nincs kapcsolat a ledolgozott órák hossza és a termelékenység között

Mit gondolnak ma egy kisgyerekes anyáról a munka világában?

2020. február 13. 14:48
A magyar társadalom kettős elvárást támaszt a kisgyermekes édesanyák felé. Egyfelől fontos, hogy a közösség hasznos tagjaiként kamatoztassák képességeiket a munkaerőpiacon és hozzájáruljanak a család anyagi biztonságához, másfelől nem tartják őket teljes értékű munkaerőnek és nagy mértékben szükség van rájuk otthon is, hogy gondoskodjanak gyermekeik neveléséről. Az egymásnak ellentmondó elvárásokra egy hazai reprezentatív felmérés világított rá, amelyet az UNICEF az Indotek Group támogatásával végzett el.