Több ezer munkavállalót küld el a British American Tobacco
Az értékesítési árbevétele alapján a világ második legnagyobb dohányipari vállalata csütörtökön jelentette be, hogy a jövő év januárjáig mintegy 55 ezer alkalmazottjának kevesebb mint 5 százalékát, 2300 embert bocsát el.
Az egyebek között a Lucky Strike, a Dunhill, a Kent és a Rothmans cigarettát gyártó vállalat arra készül, hogy egyszerűsíti szervezetét, így kevesebb vezetőre lesz szükség. Ennek megfelelően az elbocsátandók mintegy 20 százalékát teszik majd ki különböző szintű vezetők.
A fogyasztói szokások változásának eredményeként csökkent a kereslet a hagyományos dohánytermékek iránt a fejlett országokban, helyette az elektromos cigarettákat vásárolják. A British American Tobacco jelezte, hogy jobban akar alkalmazkodni az új szokásokhoz, és a takarékoskodás révén felszabaduló tőkét az elektromos cigarettákhoz hasonló új termékek fejlesztésére fordítja.
A csütörtökön bejelentett vállalati szerkezetátalakítás az áprilisban hivatalba lépett új vezérigazgató, Jack Bowles első nagyszabású intézkedése. A cél az, hogy a vállalat nagyobb sebességre váltson az új termékek kifejlesztésével, jelentősen egyszerűsítse a munkamódszereket és üzleti folyamatokat, valamint biztosítsa a befektetések nyereségességét hosszú távon.
Az új vezérigazgató arra számít, hogy az új tervnek köszönhetően 2023-2024-re könnyebben elérik azt a célt, miszerint az új termékek forgalmazásából származó bevételek elérjék az évi 5 milliárd fontot.
A BAT bejelentése előtt néhány órával döntött úgy az amerikai kormány, hogy a következő hónapokban betiltja az ízesített elektromos cigaretták forgalmazását. A döntéssel megpróbálják visszavetni az amerikai fiatalok körében egyre népszerűbb termék fogyasztását.
Augusztus végén két nagy másik globális dohányipari vállalat, a Philip Morris International és az Altria jelentette be, hogy tíz évvel szétválásuk után tárgyalásokat kezdtek az újraegyesülésről, tekintettel a cigaretták eladásának zuhanására.
A British American Tobacco a magyar piacon a BAT Pécsi Dohánygyár Kft. révén van jelen, amely a pécsi dohánygyár felvásárlásával jött létre 1992-ben. A kft. két pécsi üzeme, a Pécsi Dohánygyár és a Szivarkagyár 800 alkalmazottal harminc piacot lát el világszerte. Árbevétele a tavalyelőtti 116 milliárd után tavaly meghaladta a 138 milliárd forintot, adózott eredménye a tavalyelőtti 2,8 után 2018-ban már az 5 milliárd forintot is meghaladta.
adozona.hu