Tombol a járvány – bővítik a védő- és megfigyelési körzeteket
2024. november 08. 18:18
Két vármegyében is szükség van erre az intézkedésre.
A Bács-Kiskun vármegyében robbanásszerűen terjedő magas patogenitású madárinfluenza járvány indokolta, hogy e vármegyében és Csongrád-Csanád vármegyében is nagy arányban bővítsék a védő- és a megfigyelési körzeteket.
A kiterjesztett körzetekben életbe léptek a védő- és megfigyelési körzetekre vonatkozó előírások – fotó: pixabay.com
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) változatlanul felhívja az állattartók figyelmét, hogy tartsák be a szabályokat a járvány elleni küzdelemben.
A Bács-Kiskun és Csongrád-Csanád vármegyékben fennálló kiterjesztett megfigyelési körzet területén a védőkörzeteknek a települések közigazgatási határáig való kiterjesztése, valamint a megfigyelési körzet további településekre történő kibővítése vált szükségessé.
A szigorú intézkedést a járványügyi helyzetre való tekintettel rendelte el az állategészségügyi hatóság. A kiterjesztett körzetekben életbe léptek a védő- és megfigyelési körzetekre vonatkozó előírások.
A Nébih továbbra is arra kéri az állattartókat, hogy mindent tegyenek meg a járvány továbbterjedésének megakadályozása érdekében, hiszen az ágazat és a hatóság közös érdeke a madárinfluenza mielőbbi felszámolása.
A kibővített körzetek térképe, a korlátozás alatt álló települések listája és a madárinfluenzával kapcsolatos valamennyi információ elérhető a Nébih tematikus aloldalán erre a LINKRE kattintva.
forrás: agroinform.hu
Kapcsolódó cikkek
Negyven tonna GMO-val szennyezett ukrán vetőmagot foglalt le a Nébih
2024. február 05. 15:26
A folyamatos ellenőrzéseknek és a szigorú élelmiszer-biztonsági szabályoknak köszönhetően Ukrajnából származó GMO-val szennyezett 40 tonna kukorica vetőmagot foglaltak le a Nébih szakemberei. A magyar élelmiszerbiztonságot és a magyar gazdák érdekeit továbbra is meg fogjuk védeni – közölte közösségi oldalán Nagy István agrárminiszter.
A BEPORZÓK MEGÓVÁSA KÖZÖS KÖTELESSÉGÜNK
2023. március 28. 10:26
Közös faültetéssel hívta fel a figyelmet a beporzók védelmére és a biológiai sokféleség megóvására Nagy István agrárminiszter és Marjan Cencen, Szlovénia nagykövete.
A tárcavezető hangsúlyozta, a természet az egyik legnagyobb kincsünk, ezért mindent meg kell tenni azért, hogy fenntartható és biztonságos környezetben élhessünk. Nagy István kiemelte, az Európai Unióban mintegy 17 millió méhkaptár van, és 600 ezer méhész dolgozik. Összehasonlításul: Magyarországon 1,2 millió méhcsaládot tartanak a gazdák és 13 méhcsalád jut egy négyzetkilométerre. Ez a szám nálunk a legmagasabb a világon.