Üzemanyag-szivárgást észlelt a Mol – ez szennyezheti a fúrt kutak vizét
2024. október 18. 17:08
A Mol nyomásérzékelő rendszere szivárgást jelzett a Százhalombatta és Pécs közötti üzemanyag-szállításra használt terméktávvezetéken, Gárdony közelében – tájékoztatta az olajipari vállalat pénteken az MTI-t.
A vezetéket elzárták, a szállítást leállították. A csaknem két méter mélyen található, sérült vezetékszakasz feltárását megkezdték, és megállapították, hogy a hibát a vezeték alsó részén egy repedés okozta.
A Mol bejelentette azt is, hogy a társaság szakemberei a csőszakasz javítása mellett a hatóságokkal, az önkormányzattal és az érintettekkel folyamatosan egyeztetnek és megkezdték a helyzet azonnali kezelését.
A terület pontos meghatározása, és a közeli fúrt kutak vizének bevizsgálása folyamatban van. A probléma nem érinti a város ivóvízhálózatát – tették hozzá.
forrás: agroinform.hu
Kapcsolódó cikkek
A tuják évei végleg meg vannak számlálva
2023. szeptember 13. 16:00
Tehetetlenül, ezért szomorúan írok a pusztuló örökzöldekről, most elsősorban a néhány hónap alatt kiszáradó lucfenyőkről. Talán a gutaütés ölte meg, szárította el ilyen gyorsasággal a kajszifákat – írta Zsigó György növényorvos a novenyvedoszer.hu oldalon.
Lerohanták a magyarok Szlovéniát: súlyos pénzeket spórolhatnak a bevásárlóturisták
2023. március 08. 13:15
Aki csak teheti, a délnyugati határszélen Szlovéniába jár bevásárolni. Gyakorlatilag a húson kívül majdnem minden olcsóbb. De már egy tankolással is ezreket spórolhatunk. A HelloVidék körképe következik.
A KSH adatai alapján egy év alatt, 2022 januárjához képest az élelmiszerek ára 44 százalékkal emelkedett, ezen belül leginkább a kenyér (80,6 százalék), a tojás (79,4 százalék), a vaj és vajkrém (76,6 százalék), a sajt (76,1 százalék), a tejtermékek (75,8 százalék), az édesipari lisztesáru (73,8 százalék) drágult, de a sort folytathatnánk tovább. Nem meglepő, hogy egyre több magyar fogja vissza a bevásárlasait. Friss KSH-s adat, hogy az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelembena a forgalom volumene tavalyhoz képest 4,8%-kal csökkent. (Az élelmiszer-kiskereskedelem 76%-át adó élelmiszer jellegű vegyes üzletek értékesítési volumene 6,7%-kal kisebb lett, míg az élelmiszer-, ital-, dohányáru-szaküzleteké 0,3%-kal emelkedett.) Elnézve a bődületes hazai áremelkedést, ne csodálkozzunk hát azon, hogy az utóbbi időszakban felélénkült a bevásárlóturizmus, egyre több magyar jár át a szomszédos országokba tankolni vagy a kinti élelmiszerboltokba vásárolni.