Zsigó Róbert: gyerekeknek indul program az élelmiszerpazarlás csökkentésére
Zsigó Róbert az általános iskolák részére készült programot házigazdaként fogadó IX. kerületi Molnár Ferenc Kéttannyelvű Általános Iskolában felidézte: 2016-ban indult a Nébih „Maradék nélkül” elnevezésű programja, amely a háztartások élelmiszerpazarlásának megelőzésére koncentrál. Ezt a programot terjesztik ki most az általános iskolás korosztályra, hiszen a tudatos vásárlással és a környezetvédelemmel kapcsolatos ismeretek a legkönnyebben gyerekkorban sajátíthatók el.
Az államtitkár röviden kitért a Nébih által az óvodások számára készített kampányra is, amelyben „Ételt csak okosan!” címmel tartanak játékos foglalkozásokat a legkisebbeknek. Elmondta továbbá, hogy az általános iskolai program két területet ölel fel, amelyek egyike a most bemutatásra kerülő „Maradék nélkül” program. Az élelmiszerlánc-biztonsági szakemberek által összeállított, tankönyvszerű kiadvány olyan praktikákat mutat be, amelyekkel otthon is csökkenthető az élelmiszerpazarlás. Különösen fontos ez azért, mert Magyarországon évente fejenként 68 kilogramm élelmiszerhulladék keletkezik, és egy átlagos magyar család 50 ezer forint értékű, feleslegesen megvett élelmiszert dob ki.
A gyerekek a „Maradék nélkül” ismeretterjesztő kiadvány és az ahhoz kapcsolódó tematikus tanórák segítségével megszerzett tudást továbbadhatják a szülőknek, így a tudatos és kevésbé pazarló élelmiszerfogyasztás szinte észrevétlenül válhat a családok mindennapjainak részévé – fogalmazott Zsigó Róbert, hozzátéve, hogy újra szeretnék megteremteni az élelmiszerek „erkölcsi elismerését” is!
A Nébih „Maradék nélkül” programjáról a http://maradeknelkul.hu/oldalon érhető el bővebb információ.
portal.nebih.gov.hu