2017. február 24-ig még lehet jelentkezni az EFSA ösztöndíj programjára

2017. február 09. 08:12
EU-FORA – Európai Élelmiszer-biztonsági Kockázatbecslési Ösztöndíj PhD hallgatóknak és fiatal kutatóknak, szakértőknek (European Food Risk Assessment Fellowship Programme).

Az Európai Élelmiszer-biztonsági Hatóság (EFSA) EU-FORA öszöndíja egyedülálló lehetőséget nyújt az EU-ban kockázatbecslést végző nemzeti hatóságoknál vagy más Art 36-os szervezetnél dolgozó fiatal munkatársaknak, hogy tudásukat és tapasztalatukat az élelmiszer-biztonsági kockázatbecslésben gyarapíthassák. Az ösztöndíj célja, hogy a kémiai vagy mikrobiológiai kockázatbecslés területén dolgozó szakemberek jelenlegi tudásukat jobban elmélyíthessék. A programra elsősorban a karrierjük kezdetén, illetve közepén lévő szakértők, ill. kutatók jelentkezését várják. A jelentkezést követően az EFSA Ösztöndíj Bizottsága (Fellowship Programme Committee) 2017. márciusában választ ki 15 szakértőt a jelöltek közül, akik részt vehetnek a programban. Az ösztöndíj egy évre szól; ezalatt az ösztöndíjas kutatók a saját országukon kívül egy másik európai szervezetben fognak dolgozni. Az ösztöndíjasok a fogadó intézmény munkájába ez idő alatt teljesen belefolynak, így első kézből szerezhetnek tapasztalatot, és növelhetik tudásukat a tudományos élelmiszer-biztonsági kockázatbecslés több területén is, továbbá szakmai kapcsolatrendszert tudnak kiépíteni. Bár a jelentkezőknek nincs lehetőségük a fogadó intézmény kiválasztására, preferenciájukat a pályázat beadásakor jelezhetik.  

Jelentkezési feltételek a fiatal szakértők és kutatók számára: 
• jelenlegi munkáltatója (legalább egy éve) Art 36-os szervezet (azaz az EFSA alapító rendeletének (178/2002/EK) 36-os cikkelyében meghatározott szervezet; List of Article 36 organisations)
• egyetemi diplomáját az élelmiszerbiztonsághoz köthető területen szerezte (pl. molekuláris biológia, biológia, mikrobiológia, állatorvosi ill. orvosi, mezőgazdaság-tudomány, biokémia, kémia, környezet-tudomány, élelmiszer-technológia vagy toxikológia)
• legfeljebb 15 éves munka tapasztalata van az élelmiszer-biztonság területén
• EU vagy EFTA tagállam állampolgára
• jó angol nyelvtudás alapvető elvárás! (a CEFR szerinti minimum B2 szint)
• motivált abban, hogy karrierjét a jövőben az élelmiszer-biztonsági kockázatbecslés területén folytassa

Az ösztöndíj megpályázására vonatkozó információk: 
• Még a pályázat benyújtása előtt egyeztessen munkáltatójával, hogy az Önt kiküldő szervezet az ösztöndíjban való részvételben Önt támogatja
• Ki kell töltenie egy jelentkezési lapot, amit az EU-FORA program honlapjáról tud letölteni
• Meg kell írnia egy motivációs levelet, hogy miért szeretne a programban részt venni
• Önéletrajzát EUROPASS formátumban kell megírnia, majd a többi dokumentummal együtt az EU-FORA program e-mail címére kell megküldenie.

A pályázatok beadásának határidejét meghosszabbították; az új határidő: 2017. február 24. Ezt követően pályázatát elbírálják, és a döntésről Önt 2017 márciusában értesítik. Az ösztöndíj elnyerése esetén a program 2017 szeptemberében indul. 
Az ösztöndíj programnak saját weboldala van az EFSA honlapján, ahol a programmal kapcsolatos minden további információ elérhető:
http://www.efsa.europa.eu/en/engage/fellowship

Az ösztöndíjjal kapcsolatban felmerülő egyéb kérdések esetén érdeklődni az alábbi e-mail címen lehet, egyben a pályázatokat is erre az e-mail címre kell megküldeni: 
EU-FORA@efsa.europa.eu

 

portal.nebih.gov.hu

Kapcsolódó cikkek

Mikor jutnak pénzhez a gazdák?

2017. május 08. 07:52
Egyre gyorsuló ütemben zajlik az agrártámogatások kifizetése, a gazdák 97 százaléka már megkapta az alaptámogatást, a zöldítés után járó összeget pedig 92 százalékuknak fizette ki eddig az államkincstár – írja a Magyar Idők pénteki száma. A múlt heti, összesen 20,6 milliárd forint után ezen a héten további 10 milliárd kerülhet a termelők számlájára.

Egy (kezdő) üzemi tanács elnök vallomásai - 1. rész

2018. február 14. 09:31
Hogy miként lesz valakiből üzemi tanács tag? Milyen személyes és szervezeti hatások mentén dönthet úgy valaki, hogy tagja legyen egy dolgozói részvételt biztosító testületnek? Bizonyára minden üzemi tanács elnöknek van egy sztorija arról, hogyan is lett ÜT elnök, az én történetem valahogy így kezdődött: "- Szeretnél üzemi tanács tag lenni? - Bocsi, de azt se tudom, hogy azt eszik-e vagy isszák?"