73 milliárdos kamatmentes hitelprogramot jelentett be a kormány a budapesti kkv-knak
2024. szeptember 27. 13:36
A legalább egy főt foglalkoztató, legalább egy lezárt üzleti évvel rendelkező fővárosi cégek akár 50 milliós kamatmentes hitelhez juthatnak.
Október 28-tól akár 50 millió forintos kamatmentes hitelhez juthatnak a fővárosi kis- és középvállalkozások a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) és a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) új hitelprogramjának keretein belül, amelyet a tárca és bank pénteki sajtótájékoztatóján jelentettek be a Portfolio beszámolója szerint.
A mostani, uniós forrásból megvalósuló “GINOP Plusz 1.4.4-24 KKV Technológia Plusz Budapest Hitelprogram” az április óta futó, 155 milliárd forintos vidéki kkv-k számára elérhető hitelprogram kiegészítése, a keretösszeg ezúttal 73 milliárd forint.
A felvehető hitelkeret 5 és 50 millió forint között mozog, a kamat 0 százalék lesz, a pénzt pedig beruházásra használhatják fel a cégek, legyen szó akár ingatlanfelújításról vagy elektromos autó vásárlásáról.
A hitelfelvétel feltétele, hogy a vállalkozás legalább egy főt foglalkoztasson és legalább egy lezárt üzleti évvel rendelkezzen, és a program kizárólag Budapest területén megvalósítandó projektek esetén használható. A hitelt október 28-tól az MFB Pont Plusz fiókokban lehet igényelni, amelyeket vállalatok esetén az MBH és a Gránit Bank üzemeltet.
Sipos-Tompa Levente, a Magyar Fejlesztési Bank elnök-vezérigazgatója elmondta, hogy a vállalkozásoknak legalább 10 százalékos önerővel kell rendelkezniük a hitel felvételéhez, amelyre Budapesten 15 felvételi ponton lesz lehetőség. A programban lesznek önállóan támogatható és kiegészítő jelleggel finanszírozható lehetőségek is. Azt is közölte, hogy országosan 156 elérési ponton lehet felvenni az uniós forrású vállalati hiteleket, a vidék kkv-programban eddig 13 milliárd forintot helyeztek ki a cégek számára.
forrás: hvg.hu
Kapcsolódó cikkek
Brutális felmondási hullám: több mint 4000 tanár hagyta ott a pályát
2023. december 01. 13:05
2023-ban összesen 4314 tanár szüntette meg közalkalmazotti jogviszonyát - derült ki az Átlátszó cikkéből.
A legtöbben a közép-pesti (13. és 14. kerületi iskolák) és a belső-pesti (ami az 5.,6.,7, 8. és 9. kerületi intézményeket foglalja magában) tankerületeket hagyták ott: minden 12. tanár erről a két helyről távozott - írja az Átlátszó. Közérdekű adatigényléssel fordultak a 60 tankerületi központhoz, hogy megtudják, pontosan hány tanár távozott 2023. január és szeptember között a fenntartásuk alá tartozó iskolákból.
Újra igényelhető a szőlő szerkezetátalakítási támogatás
2024. január 08. 14:54
2024. január 4-től ismét lehetősége nyílik a szőlősgazdáknak a támogatási kérelmek benyújtására a szőlő szerkezetátalakítási támogatás keretében. A támogatás intenzitása a szőlőültetvények jellemzőitől függően 50-75% közötti lesz.