Agráregyezményt kötött Szudán és az ENSZ

2018. július 09. 08:05
Szorosabbra fűzte kapcsolatát az ENSZ mezőgazdasági fejlesztésekért felelős szervezetével Szudán annak érdekében, hogy több beruházást tudjon megvalósítani az agrárium területén.

Egyezményt (Host Country Agreement – HCA) írt alá Szudán és a Nemzetközi Mezőgazdasági Fejlesztési Alap (IFAD) annak érdekében, hogy fejlesszék az afrikai ország mezőgazdaságát, és új beruházásokat hozzanak a térség agrárszektorába – írja az East African Business Week nevű kelet-afrikai üzleti portál. Szudán gazdasági fejlődésének jövője a mezőgazdaságokon, azon belül is a kistermelőkön múlik.

Az ország több mint 36 milliós népességének kétharmada vidéken él, és a munkaerő 70-80 százaléka számára a mezőgazdaság kínál megélhetést.

 

 
Fotó: East African Business Week

 

Az ENSZ mezőgazdasági fejlesztésekért felelős szervezete, az IFAD már eddig is jelen volt az országban, beruházásai révén megélhetést kínált több mint 590 ezer szegény, és vidéki környezetben élő háztartásnak. Ezek között kistermelő családok, néhány állatot tartó tenyésztők éppúgy vannak, mint a vidéki területeken élő nők, vagy munkanélküli fiatalok – mondta el Khalida Bouzar, a szervezet térségért felelős igazgatója. Ez jó alapot kínál a további fejlődéshez, a vidéki területek megváltoztatásához – tette hozzá. Megfogalmazása szerint a mostani egyezség még szorosabbra fűzi a kapcsolatot az IFAD és Szudán között.

magyarmezogazdasag.hu

Kapcsolódó cikkek

Sok munkáltató feketézik, egyből jön a munkaügyi bírság

2018. június 26. 10:33
Munkaügyi szabálytalanságot találtak a revizorok a vizsgált 1042 munkáltató 81 százalékánál, az ellenőrzött csaknem négyezer munkavállalónak pedig 69 százalékánál az áprilisi akcióellenőrzésen. A legtöbb probléma az építőipart érintette, és jellemzően a fekete foglalkoztatásból adódott – ismertette jelentésében a Pénzügyminisztérium munkaügyi főosztálya a tárca honlapján.

Ledőlnek a tabuk: birtokkoncentráció és kapacitásbővítés az agráriumban

2018. május 29. 07:37
Sokszor tapasztaljuk, hogy egy dolog a kormány retorikája és megint másik, hogy valójában mit csinál. Míg szavakban marad a kisüzemek támogatása, addig minden jel szerint egyre inkább hajlanak rá, hogy a birtokkoncentráció világjelenségének okait elfogadják. Nem véletlen, hogy az unió támogatás-politikájából is kikopni látszik a kapacitásbővítés tilalma.