Agrárösztöndíjas hallgatók érkeztek Magyarországra

2018. december 11. 07:35
Újabb 18 külföldi hallgató nyert felvételt a Magyar Kormány, valamint az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) által létrehozott közös ösztöndíj program keretében. Az új hallgatókat az Agrárminisztérium, a résztvevő egyetemek, a FAO Európai és Közép-ázsiai Regionális Hivatala, valamint az érintett kormányzati szervek és külképviseletek küldötteinek jelenlétében üdvözölték hétfőn Budapesten.

Belánszky-Demkó Zsolt, az Agrárminisztérium nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára a 13 különböző országból érkező diákok köszöntésekor kiemelte, hogy az ösztöndíjprogram fontos eleme a FAO és Magyarország közti szoros együttműködésnek, amely az élelmezésbiztonság és a fenntartható fejlődési célok elérését kívánja elősegíteni.

Kép letöltése
 
Fotó: Krasznai-Nehrebeczky Mária/AM

 

A helyettes államtitkár elmondta továbbá, hogy az Agrárminisztérium által finanszírozott ösztöndíjprogram kiemelten fontos a szaktárca  számára, a hazájukba visszatérő ösztöndíjasokon keresztül ugyanis lehetővé válik az országok közötti szakmai együttműködés élénkítése.

Kép letöltése
 
Fotó: Krasznai-Nehrebeczky Mária/AM

 

Vladimir Rakhmanin, a FAO főigazgató-helyettese a FAO és az egyéb élelmezési világszervezetek fontos feladatának nevezte, hogy a növekvő globális kihívások mellett a lehető leghatékonyabban járuljanak hozzá az élelmezésbiztonság megteremtéséhez. Szólt arról is, hogy a diákok a FAO tudásának és a magyar mezőgazdasági gyakorlatnak legjavát ismerhetik meg, és ennek segítségével később saját hazájukban is hozzájárulhatnak a közös célok teljesítéséhez.

Az ösztöndíjprogramban - amelyben ez idáig  300 tanuló vett részt -  kormány fejlődő országokból származó hallgatóknak biztosít képzési lehetőséget hazánk felsőfokú agrárképzési intézményeiben.

(AM Sajtóiroda)

Kapcsolódó cikkek

Megkezdődött az egyéni gazdaságok összeírása

2019. május 16. 14:55
A KSH mezőgazdasági adatgyűjtést kezdett szerdán az egyéni gazdaságok körében

Lehull a lepel: tényleg ennyire elkeserítő a magyar nők helyzete a mezőgazdaságban?

2020. április 09. 07:51
A történelemkönyveket bújva számos fontos dátumra bukkanni, amelyek mérföldkőnek számítanak a férfiak és nők közti egyenjogúság elősegítésében. 1895-ben engedélyezték a hölgyek egyetemi tanulmányait, 1919 kaptak szavazati jogot, testi és lelki kizsákmányolásukat viszont csak 1997-től vette védelmébe az állam, ekkortól számít bűnténynek a családon belüli erőszak. Mivel azonban ezek a nemi egyenlőtlenségek több ezer évre nyúlnak vissza, mindig van hová fejlődni, ezt bizonyítja egy globális tanulmány, amely az agráriumban dolgozó nők helyzetét vette górcső alá. A HelloVidék ennek kapcsán megkeresett három, a szakmájában sikeres hölgyet, hogy megtudja, valóban annyira szörnyű-e a helyzet, mint ahogy azt a statisztikák mutatják.