Budapesttől Nepálig sztrájkolnak a diákok a Föld megmentéséért

2019. március 18. 08:14
„Mi értelme van tanulni egy jövőért, amit a klímaváltozás akár teljesen elpusztíthat?”

Világszerte több mint 1600 helyszínen gyülekeztek ma emberek (főképp diákok) a Föld megmentése érdekében. A Greta Thunberg 16 éves lány által nyáron kezdeményezett diáksztrájkot az a felismerés hívta életre, hogy a gazdasági és politikai elitek nem tesznek eleget a klímaváltozás ellen, vagy éppen akadályozzák a Föld érdekében történő hatékony fellépést. A Fridays for Future (Péntekek a Jövőért) diákmozgalom néhány hónap alatt globálissá növekedett: ma minden korábbinál többen hagyták ki a sulit klímavédelmi okokból.

Az első, egyszemélyes diáksztrájkra augusztus 16-án került sor, ekkor ült ki Thunberg a svéd parlament elé, hogy a svéd politika szerinte elégtelen fellépése ellen tiltakozzon. Thunberg azóta megjárta az ENSZ katowicei klímakonferenciáját, a davosi Világgazdasági Fórumot, és számos helyen agitált a klímavédelmi cselekvés mellett. Példáját először nyugat- és észak-európai diákok kezdték követni, a fiatalok azzal a felkiáltással tartottak péntekenként diáksztrájkot, hogy

mi értelme van tanulni egy jövőért, amit a klímaváltozás akár teljesen elpusztíthat?

Ma minden korábbbinál többen mozdultak meg, a brit Guardian összesítése szerint világszerte 1659 helyszínen vonultak ki diákok az iskolából, immár minden földrészről.

szakszervezet.hu

Kapcsolódó cikkek

Az erdők minőségi megújítása is fontos része az Országfásítási Programnak

2019. november 06. 14:00
Az erdők mennyiségi növelése mellett minőségi megújításuk is fontos része a hétfőn indított Országfásítási programnak - közölte Nagy István agrárminiszter szerdán az M1 aktuális csatornán.

Fából épített műholdaké lehet a jövő

2021. február 12. 08:54
A világ első fából készült műholdjait akarják létrehozni a Kiotói Egyetem és egy japán cég szakemberei - adta hírül pár hete a BBC. A cél az, hogy a technológiával csökkentsék az űrszemetet.