Egyes növényvédő szerek esetében visszaigényelhető a vételár 75%-a!
2023. február 24. 15:39
Megjelent a szőlőültetvények növényvédelmi kezeléséhez kapcsolódó közlemény.
Megjelent a Magyar Államkincstár 14/2023. (II. 22.) számú közleménye
a szőlőültetvényeken megvalósuló növényegészségügyi védekezés támogatásáról szóló 9/2016. (II. 15.) FM rendelet
alapján a 2023. évi „Támogatási kérelem" benyújtás feltételeiről.
A szőlőültetvényeken megvalósuló növény-egészségügyi védekezés támogatásáról szóló 9/2016. (II. 15.) FM rendelet alapján a növény-egészségügyi megelőzés támogatásához a szőlőtermelő és a támogatás igénylésére felhatalmazott termelői szerveződés támogatási kérelem benyújtására, majd a Magyar Államkincstár által befogadott kérelemben foglaltak szerint a védekezési időszakban a szőlőültetvényen kijuttatott növényvédő szer vételárához vissza nem térítendő támogatás igénybevételére jogosult.
A kérelmet március 1. és március 31. között lehet benyújtani elektronikusan (Elektronikus kérelemkezelés → Piaci intézkedések → Nemzeti támogatások → A szőlőültetvényeken megvalósuló növényegészségügyi védekezés támogatása – Támogatási kérelem)
A fitoplazma fertőzést terjesztő amerikai szőlőkabóca
elleni védekezésre a tárgyévre vonatkozóan engedélyezett, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal által működtetett növényvédő szerek adatbázisában szereplő rovarölő szerek listája elérhető a NÉBIH honlapján.
Igényelhető támogatás: a támogatás összege maximum 12 000 forint hektáronként, azzal, hogy a nem körülhatárolt területen található borszőlő, csemegeszőlő és kísérleti szőlőültetvény, valamint a NÉBIH által standard kategóriájúként elismert és nyilvántartásba vett nemes és alany szaporító alapanyag esetén kérelmenként maximum 240 000 forint. A támogatás mértéke a kijuttatott növényvédő szer vételárának 75%-a.
forrás: agroinform.hu
Kapcsolódó cikkek
Kihirdették a tartósan vízhiányos időszakot
2024. május 30. 14:59
Megfelelő vízgazdálkodással mérsékelhetők a rendkívül száraz tavaszi időszak hatásai.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, valamint a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének kezdeményezését követően a belügyminiszter az ország teljes területére kihirdette a tartósan vízhiányos időszakot, 2024. május 24-i kezdettel.
Mi az a baltacim? Hát a görögszéna? És mire használhatók?
2024. február 21. 16:20
Hosszú a parlagon tartáshoz alkalmazható növényfajok listája, melyen van néhány, ami biztosan nem mindenkinek ismerős.