Egyre több párt a rabszolgatörvényből építene politikai népszerűséget

2018. december 12. 09:21
A Momentum után most a Jobbik harangozott be egy népszavazási kezdeményezést.

Múlt szerdán az MSZP és a Párbeszéd sajtótájékoztatóján merült fel a népszavazás lehetősége a „rabszolgatörvény” néven híressé vált törvénymódosítás miatt: Szabó Tímea kijelentette, hogy ha kell tüntetéssel, ha kell népszavazással is küzdenek. Tóth Bertalan, az MSZP elnöke pedig közölte: ha a törvényt elfogadja a parlament, előbb a házszabályt sértő vita miatt – mikor az ellenzéki képviselőktől sorra vonták meg a szót – Áder János köztársasági elnökhöz fognak fordulni. Aztán pedig az Alkotmánybíróság közbelépését kérik majd a szocialisták, reményeik szerint a többi ellenzéki párttal együttműködve. Megjegyzendő: a szocialisták arról beszéltek, hogy akkor vágnak bele egy népszavazásba, a ha a munkásérdekeket a leginkább autentikusan védő szakszervezetek ezt kérik. A többi párt azonban nem várt az érdekvédők véleményére. Mint később az atv.hu megírta, a Momentum három kérdést nyújtott be a Nemzeti Választási Irodához, ezek a következők: – Egyetért-e Ön azzal, hogy az Országgyűlés alkosson törvényt arról, hogy teljes napi munkaidő esetén ne lehessen naptári évenként kétszázötven óránál több rendkívüli munkaidőt elrendelni? –  Egyetért-e Ön azzal, hogy az Országgyűlés alkosson törvényt arról, hogy kollektív szerződés esetén ne lehessen naptári évenként háromszáz óránál több rendkívüli munkaidőt elrendelni? – Egyetért-e Ön azzal, hogy az Országgyűlés alkosson törvényt arról, hogy a munkaidőkeret tartama kollektív szerződés esetén legfeljebb tizenkét hónap legyen?      Kedden pedig a Jobbik jelentette be egy közleményben, hogy népszavazást kezdeményeznek a módosítás miatt. „A multik parancsát teljesítő kormány eddig nem merte megmérettetni magát valódi népszavazáson, most ennek is eljön az ideje” – közölte a párt.

nepszava.hu

Kapcsolódó cikkek

Erősödött a magyar tőzsde, Amerika alig mozdult

2022. április 28. 09:41
A nemzetközi tőkepiacokon az ukrán háborúra figyelnek elsősorban a befektetők: a mai nappal leállította a gázszállítást Oroszország a rubelben való fizetést megtagadó Lengyelország és Bulgária felé, az európai vezető politikusok szerint a döntés csak még jobban elszigeteli az országot a nemzetközi színtéren - az Európai Bizottság elnöke szerint Oroszország zsarolni próbálja Európát, az EU azonban felkészült erre a forgatókönyvre és Brüsszelben jelenleg is zajlanak a válságtanácskozások. Mindemellett az első negyedéves gyorsjelentési szezonra is figyelhetnek a befektetők, ma többek között a Boeing és a Ford ismerteti legfrissebb eredményeit. Itthon Orbán Viktor nemrég bejelentette, hogy a háború okozta árnövekedés apropóján meghosszabbítják július 1-ig az üzemanyagok és a kiválasztott élelmiszerek árstopját. A bejelentést követően, és egy kedvező Richter-hír után enyhülni látszik az eladói nyomás a magyar tőzsdén.

Képzési nagykövetek

2019. szeptember 23. 08:47
2019. szeptember 17-én az Európai Szakszervezeti Szövetség oktatási és képzési munkacsoportja soros ülésén az is szóba került, hogyan segítik a szakszervezetek a munkavállalókat a szükséges képzettségek megszerzésében.