Feldman Zsolt: hatalmas lehetőségek rejlenek a biomassza alapú gazdaságban

2018. november 09. 08:12
11 közép-kelet-európai ország részvételével vette kezdetét Budapesten a nemzetközi BIOEAST-konferencia. A tanácskozás megnyitóját követően a mezőgazdaságért felelős államtitkár lapunknak elmondta, közös kutatásokkal igyekeznek teret nyitni a fenntarthatóságnak a régióban.
„Biomassza-alapú gazdaság a nemzeti politikák látókörében” címmel szervezett nemzetközi konferenciát a Magyar Tudomány Ünnepének alkalmából az Agrárminisztérium és a Magyar Tudományos Akadémia. A tanácskozás a Magyarországról indult, 11 közép-kelet-európai országot tömörítő BIOEAST Kezdeményezésrészeként biztosított alkalmat a résztvevőknek a biomassza alapú gazdasággal összefüggő kutatási és innovációs törekvéseik népszerűsítésére és összehangolására.

 

Az együttműködő felek legfőbb céljai közt szerepel a régióban termelt mezőgazdasági, erdészeti és édesvíz alapú biomassza fenntartható módon s helyben történő feldolgozásának segítése – mindebben pedig az Európai Bizottság is partnerséget vállalt velük.

 

 
Fotó: Krasznai-Nehrebeczky Mária
Az esemény megnyitóját követően Feldman Zsolt, az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkár foglalta össze lapunknak a témával kapcsolatos aktualitásokat.

 

 

 
Fotó: Krasznai-Nehrebeczky Mária
„Ma Magyarországon a növénytermesztés és az állattenyésztés évente közel 60 millió tonna, míg az erdők körülbelül 9 millió tonna olyan anyagot termelnek, amelyek minél magasabb hozzáadott értékben történő felhasználása alapvető fontosságú a jövedelemtermelés tekintetében” – hangsúlyozta Feldman Zsolt. Mint mondta, ezek részét képezi egyebek közt a bioetanol, vagy éppen a megújuló energiákban történő hasznosítása például az erdő hulladékainak.

 

„Mindezeket a lehetőségeket napjainkban alacsony szinten használja ki egész Közép-Kelet-Európa, hisz a régió országai alapvetően inkább az alapanyag-termelésre rendezkedtek be. A mai BIOEAST-konferencián a 11 ország magyar vezetéssel azon dolgozott, hogy a jövőben minél eredményesebben, gazdasági eredményt és magasabb hozzáadott értéket produkálva használhassuk fel ezt a hatalmas mennyiségű, kiaknázatlan potenciált”

– tette hozzá a mezőgazdaságért felelős államtitkár.

Forrás: 
magyarmezogazdasag.hu
 

Kapcsolódó cikkek

Agrárminisztérium: Tizenhárom uniós tagállam támogatta a magyar méhészeti javaslatokat

2019. november 19. 09:28
Tizenhárom uniós tagállam támogatta a méhészeti ágazat megerősítésére vonatkozó magyar javaslatokat a Mezőgazdasági és Halászati Tanács hétfői ülésén – közölte az Agrárminisztérium (AM) az MTI-vel.

Óriási változásokat hozhat az új Közös Agrárpolitika: erre számíthatnak a magyar gazdák

2020. október 27. 08:03
Jelentős változásokat hozhat a Közös Agrárpolitika új ciklusa, amelyben kiemelt szerepet kapnak a fenntarthatóságot célzó intézkedések, így a Biodiverzitás és a „Termőföldtől az asztalig” stratégia is. Az Európai Zöld Megállapodás részét képező stratégiák kivitelezése ugyanakkor komoly kihívások elé állíthatják a hazai mezőgazdaságot, ugyanis teljesítésük hosszú távú szemléletmódváltást és technológiai fejlesztést igényel – hívják fel a figyelmet a legfontosabb hatásokra a K&H Bank és az agrárszektor szakértői.