Figyelem! AKG 2021 és ÖKO 2021 határidő módosítás

2023. január 13. 13:17
A döntés oka, hogy a támogatást igénylők minél megalapozottabb döntést tudjanak hozni lejáró földhasználati szerződéseik kapcsán.
 
A Vidékfejlesztési Program Irányító Hatósága által tervezett módosításnak köszönhetően a kedvezményezett gazdálkodóknak a 2022-2024 közötti időszakra szóló VP4-10.1.1-21. kódszámú „Agrár-környezetgazdálkodási kifizetés” (továbbiakban: AKG 2021) és a VP4-11.1.1.-11.2.1.-21 kódszámú „Ökológiai gazdálkodásra történő áttérés, ökológiai gazdálkodás fenntartása” (továbbiakban: ÖKO 2021) jogcímek esetében az idei évben 2023. március 31-ig lehetőségük lesz a lejáró földhasználati szerződéssel érintett területeik AKG 2021 és ÖKO 2021 támogatásokból történő kivonására.
Figyelem! AKG 2021 és ÖKO 2021 határidő módosítás
Ennek hiányában ezeket a területeket jogszerű földhasználat hiányában kizárnák a programból és a korábban kifizetett támogatás jogosulatlanul igénybe vett támogatásnak minősülne.
 
A gazdálkodóknak a 2023. évi kifizetési kérelmet a valóságnak megfelelően kell benyújtaniuk, így a fenti szabályok szerint benyújtott visszavonási kérelemben foglaltakat figyelembe kell vennie a támogatást igénylőnek a kifizetési kérelem benyújtásakor - módosított támogatói okirat hiányában is!  
 
A módosítás részletei a www.palyazat.gov.hu oldalon közzéteszik.
 
forrás: agrarunio.hu

Kapcsolódó cikkek

Nehéz helyzetben az olasz gazdák, rettentő a vízhiány

2023. április 27. 12:07
50 napos eső kellene, hogy a helyzet javuljon.
 
A friss műholdadatok szerint 1953 óta nem volt olyan alacsony az észak-olaszországi Garda-tó vízszintje, mint idén. Mindössze 45,8 centiméterrel áll a hidrometriai nulla pont fölött, amely a vízgyűjtő medencére vonatkozó hagyományos referenciaként meghatározott, átlagos tengerszint feletti magasság. Az elmúlt 70 év átlagában ez az érték 109 centiméter volt.

Teljes sokk az európai gabonapiacon. Mi lehet a megoldás?

2023. január 26. 12:34
MAGOSZ: Tisztességes árakat a magyar és az európai gazdáknak!
 
Jakab István, a MAGOSZ elnöke a Kossuth Rádió vendége volt és többek között az ukrán gabonaimport kapcsán nyilatkozott.
 
Kiemelte, hogy az Európai Unió döntése alapján humanitárius folyosót kell biztosítani az ukrán termékeknek.
 
Hozzátette, hogy Magyarország nem azt vállalta, hogy telerakja a raktárait ukrán gabonával, Magyarország azt vállalta, hogy átengedi azt az országon.