Hamarosan rajtol az IT kis-, és középvállalkozások K+F pályázata

2024. szeptember 23. 18:12
December 2-től benyújtható a vállalati digitális K+F fejlesztéseket támogató pályázat kis-, és középvállalkozások számára.
Hamarosan rajtol az IT kis-, és középvállalkozások K+F pályázata
A DIMOP Plusz-1.1.2.B felhívás a vállalati digitális K+F fejlesztéseket célozza meg, ahol a vállalkozások önállóan vagy konzorciumban megvalósított, piaci potenciállal rendelkező, a támogatás megtérülését valószínűsítő digitális KFI és piacra lépési projektjeik kerülnek támogatásra. Akár 250 millió forint támogatásra is lehet pályázni!
 
A tervezett keretösszeg 28 milliárd forint, amiből a Budapest területén megvalósuló projektekre 5,27 milliárd forint jut.
 
A felhívás keretében önállóan kizárólag kis-, és középvállalkozások igényelhetnek vissza nem térítendő támogatást. Konzorciumi tagként a mikro-, kis-, és középvállalkozások, illetve nagyvállalatok bevonhatóak - konzorcium legfeljebb 2 tagú lehet. A támogatási összeg legfeljebb a tagonként értelmezett saját tőke értéke lehet.
 
Kizárólag olyan digitális kutatás-fejlesztési projekt támogatható, ami fejlett digitális technológiák alkalmazásával megvalósuló új szoftver termékek és/vagy szolgáltatások kialakítását célozzák, melynek újdonságtartalma besorolható az alábbi területek egyikébe:
 
szoftverfejlesztés (TEÁOR 58.2 Szoftverkiadás);
infokommunikációs-technológia (IKT) szolgáltatás (TEÁOR 62 Információ-technológiai szolgáltatás);
adatfeldolgozás (TEÁOR 63.1 Adatfeldolgozás, web-hoszting,világháló-portál szolgáltatás);
távközlés (TEÁOR 61 Távközlés).
Kik nyújthatnak be kérelmet?
 
Kérelmet nyújthatnak be azon gazdasági társaságok, amelyek
  • kis-, és középvállalkozások;
  • rendelkeznek minimum 3 teljes (365 nap), lezárt üzleti évvel;
  • statisztikai létszáma az utolsó lezárt üzleti évben minimum 5 fő volt;
  • az elmúlt 3 lezárt üzleti évben jóváhagyott osztalékok összege NEM haladja meg az ugyanezen 3 üzleti évben elért adózott eredmények, valamint az ezen 3 évet megelőző utolsó üzleti év eredménytartaléka összegének 50%-át;
  • a megvalósítási helyszín legalább egy éve bejegyzésre került.
Nem pályázhathatnak azok a vállalkozások, amelyek
  • a DIMOP_Plusz-1.1.2.A, DIMOP_Plusz-1.1.2.C, 2024-1.1.1-KKV_FÓKUSZ kódszámú felhívások keretében már részesültek támogatásban,
  • illetve amelyek a GINOP Plusz-2.1.1-24 kódszámú felhívásra benyújtott támogatási kérelmével megegyező szakmai és/vagy pénzügyi tartalmú támogatási kérelmet nyújt be jelen felhívás keretében.
A támogatási kérelmeket a tervezet szerint 2024. december 2. – 2025. február 28. között lehet benyújtani, egy projekt minimum 50 millió, maximum 250 millió forint támogatásban részesülhet. A kérelmek benyújtását a K+F minősítés megszerzése (ez minimum 2-3 hónap) előzi meg, a végleges Felhívás szerint meghatározott időben.
 
forrás: viacredit.hu

Kapcsolódó cikkek

Ekkora nyugdíjemelés kompenzálhatná az elszálló inflációt

2023. július 18. 15:24
A legutóbbi Kormányinfón elhangzottak szerint csak szeptemberben születhet döntés az esetleges évközi nyugdíjemelésről. A Bankmonitor szakértői kiszámolták, a jelenleg ismert inflációs számok alapján mennyi pénzt kellene kapni a nyugdíjasoknak. Az utóbbi években a kormány rendre alábecsülte az infláció mértékét.
Már júniusban indokolt lett volna egy 4,6 százalék évközi emelés annak érdekében, hogy a nyugdíjak – a törvényi előírásoknak megfelelően – megőrizzék a reálértéküket – derül ki a Bankmonitor felméréséből.

Megváltozik az autósok bírságolása

2023. május 05. 13:40
Megszűnt a tolerancia a gyorshajtások ellenőrzésénél május 1-től, mostantól szigorúbban veszi a rendőrség a sebességhatárok átlépését. Még többen kaphatnak bírságot.
 
A rendőrség a lap kérdésére válaszolva közölte: a mérésügyről szóló törvény ide vonatkozó fejezetének „a hitelesített mérőeszközök használatáról szóló” bekezdése szerint „a hitelesített mérőeszközt – az ellenkezője bizonyításáig – úgy kell tekinteni, hogy annak nincs a mérési eredményt befolyásoló hibája”.