Horgászok figyelem – fantasztikus hír érkezett!
2016. május 02. 07:41
Idén sem lesz tilalom pontyokra a Balatonon – közölte Tulipán Tibor, a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. horgászturisztikai menedzsere az MTI-vel vasárnap. Hozzátette: a hét végén véget ért a süllő, a balin, a sügér fajlagos tilalma, és újra lehet csónakból horgászni.
A halgazdálkodási társaság az elmúlt évekhez hasonlóan idén is kezdeményezte a Somogy Megyei Kormányhivatalnál a májusban kezdődő pontyfogási tilalom feloldását a Balatonon. A kérelmet az MTA Balatoni Limnológiai Intézet szakértői véleménye támasztott alá. Eszerint a Balaton természetes pontyszaporulata ma sem számottevő, ezért nincs jelentősége az ívási időszakban bevezetett fogási tilalomnak.
A tó pontyutánpótlását évi 300 tonnányi két- és háromnyaras haltelepítéssel pótolja a társaság. A tilalom feloldása csak a Balatonra és a területi jegyen felsorolt befolyókra érvényes, a Kis-Balatonra nem, így ott május 2. és május 31. között tilos megtartani a horogra kerülő pontyokat.
forrás: pályázatfigyelo.hu
Kapcsolódó cikkek
A Magyar Szakszervezeti Szövetségnek igaza volt, amikor tavaly nem írta alá a nyolc százalékos minimálbéremelést
2019. július 31. 10:18
Győzelmi jelentés a Központi Statisztikai Hivataltól: egy év alatt több mint 11 százalékkal nőttek az átlagbérek. A Magyar Szakszervezeti Szövetségnek tehát igaza volt, amikor nem írta alá a minimálbér és a garantált szakmunkás bérminimum nyolc százalékos emeléséről szóló megállapodást.
Lesznek bérajánlások
2017. január 30. 10:53
2017. január 27-én tartotta ülését a LIGA Tanács. A testület módosította a LIGA Szakszervezetek Alapszabályát, döntött a tulajdonában álló ingatlanokról, tájékoztatót hallgatott meg a 2016. évben végzett érdekvédelmi tevékenységről és a szervezet pénzügyeiről és gazdálkodásáról.