Innovatív munkahelyi biztonsági és egészségvédelmi gyakorlatok és rehabilitációs stratégiák

2016. július 18. 08:16
Az EU-OSHA az Európai Parlamentnek az idősebb munkavállalók biztonságáról és egészségvédelméről indított kísérleti projektje részeként elemezte a munkahelyi egészségvédelem és biztonság munkahelyi gyakorlatait, és megvizsgálta a rehabilitációra és a munkába való visszatérésre irányuló stratégiákra vonatkozó legújabb szakirodalmat.

Ezek a jelentések azonosítják a meghozott intézkedéseket, valamint azt, hogy mely intézkedések jártak pozitív és tartós eredményekkel. Rámutatnak az ilyen intézkedések sikeres végrehajtása előtt álló akadályokra és az azok áthidalásához szükséges támogatásra is.

Az év során további jelentéseket teszünk közzé a kísérleti projektről.

 

Jelentés és összefoglaló: „Biztonságosabb és egészségesebb munkahelyet minden korosztálynak: elemző jelentés a munkahelyi bevált gyakorlatokról és a vállalkozások támogatási igényeiről”

Jelentés és összefoglaló: „Kutatási ismertető a rehabilitációról és a munkába való visszatérésről”

Jelentés és összefoglaló: „Rehabilitáció és a munkába való visszatérés: elemző jelentés az EU és a tagállamok rendszereiről és programjairól”

További tudnivalók az „Egészséges munkahelyet minden életkorban!” kampányról (amelyet az EP projektje inspirált) 

https://osha.europa.eu/hu/highlights/innovative-workplace-safety-and-health-practices-and-rehabilitation-strategies-all-ages

Forrás: OSHA Europa 

Kapcsolódó cikkek

Szigligeti és villányi borok nyertek a Magyar Bor Nagydíjon

2020. január 06. 11:26
Fehér bor kategóriában a hegymagasi Szászi Birtok 2015-ös Szigligeti Kabócás Olaszrizlingje, a vörös borok között pedig a villányi Tiffán's Pincészet Grande Selection 2015-ös házasítása nyerte el a Magyar Borszakírók Köre által odaítélt Magyar Bor Nagydíjat

Betiltanák az élőállat-szállítást az unióban: durva szigorítások jöhetnek

2022. január 31. 09:18
Élő állat helyett hússzállításra kellene átállniuk a tagállamoknak az Európai Parlament szerint, sokan nem tartják be ugyanis az uniós szabályokat, és a szállítás során nem veszik figyelembe az állatok eltérő igényeit. Az élőállat-szállításra vonatkozó szabályok szigorítása súlyos érvágást jelentene a hazai állattenyésztőknek, és bár egyelőre csak javaslatokról van szó, a lépés hatására ágazatok dőlhetnének be. Hiszen míg a juhágazatban a vágóhídi kapacitások növelésével hosszabb távon orvosolható lenne a probléma, a húsmarha esetében ez sem járható út.