Kedves strómanok, lehet szétkapkodni a híres ménest!

2015. december 12. 09:22
" Békéscsabán árulni kezdték a Mezőhegyesi Ménesbirtok földjeit. A mezőhegyesiek tiltakoztak, közben úgy tudjuk, Lázár János a kisvárosba megy tárgyalni.
Mintegy ötven tüntető érkezett a mezőhegyesi földek árverezésére Békéscsabán, az eseményen megjelent több ellenzéki politikus is. Ott volt az LMP-s Sallai Róbert Benedek is, aki a novemberi tüntetésre inkább nem ment el, mert nem akart egy eseményen mutatkozni többek között Gyurcsány Ferenccel, erre pártja egyébként utasította is."
 

"A felszólalók közül elsőként Sallai világított rá arra, hogy megbukott a termőföld-privatizációs rendszer és az, amit a Fidesz ígért, hiszen uniós tagállami polgárok is tudnak földet vásárolni, ha akarnak, ráadásul nekik tőkeelőnyük is lehet minden magyar kisgazdálkodóval szemben. Kijelentette, hogy szerinte közel sem igaz az, hogy a földek elárverezése a kisgazdák érdekeit szem előtt tartva történne. „Amit ma látunk, az a hozzá nem értő, koncepciótlan agrárgazdaság eredménye, és nyilvánvalóan ez van akkor, amikor jogászok vezetik azt az agrártárcát, aminek meghatározónak kellene lenni a vidék foglalkoztatásában” – hangsúlyozta."

 

További részletek az alábbi linken tekinthetőek meg:

http://magyarnarancs.hu/kismagyarorszag/kedves-stromanok-lehet-szetkapkodni-a-hires-menest-97501

 

Forrás:

http://magyarnarancs.hu/

Kapcsolódó cikkek

Kihirdették a tartósan vízhiányos időszakot

2021. július 02. 08:00
Az Agrárminisztérium, valamint a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) kezdeményezte a Belügyminisztériumnál a tartósan vízhiányos időszak kihirdetését. Az erről szóló közlemény a Magyar Közlöny június 30-ai Hivatalos Értesítő című mellékletében meg is jelent - közölte Nagy István tárcavezető.

Jól haladnak a vetési munkálatok a hazai földeken

2021. május 17. 09:45
Az április végén és május első felében uralkodó időjárási körülmények összességében kedveztek a tavaszi szántóföldi munkáknak Magyarországon. A vetések és a talajmunkák jelentős mértékben felgyorsultak, ezáltal sikerült behozni a korábbi hűvös és száraz időjárás miatt kialakult lemaradást - jelentette ki Facebook videójában Nagy István agrárminiszter.