Ma zárul a jelentkezés Rövid Ellátási Lánc szervező képzésre

2024. szeptember 25. 11:21
A Kislépték Egyesület a TREBAG Kft-vel közösen 2024.09.28. és 2024.10.12. között rövid élelmiszer-ellátási lánc és piacszervező képzést szervez.
Ma zárul a jelentkezés Rövid Ellátási Lánc szervező képzésre
A képzés célja, hogy a jelenleg működő Rövid Ellátási Lánc (REL) rendszereibe betekintést nyújtson.
A képzés a piaci és mezőgazdasági folyamatok, trendek és jó példák bemutatásával segítséget nyújt a helyi élelmiszerrendszer szervezőknek, gazdáknak a gyors és hatékony szervezési módszertan elsajátításához, a termékek piacra juttatásának előmozdításához.
 
A képzés bevezet a stratégiai tervezés alapjaiba, a jogi szabályozások és a rövid élelmiszer-ellátási láncokhoz kapcsolódó legújabb pályázati lehetőségekbe. Továbbá ismeretet biztosít a kreatív turizmus és a gamifikáció eszköztáráról, valamint a hazai és a nemzetközi példákról.
 
A képzésre mezőgazdasági szereplők, gazdák, helyi termék-piacszervezők, REL tanácsadók és a téma iránt érdeklődők jelentkezését várják a szervezők.
 
A szervezők célja azon érdeklődők képzése, akik sikeresek szeretnének lenni a rövid élelmiszer-ellátási láncok szervezésében, és akik segíteni szeretnének a termelőknek abban, hogy termékeik piacra jussanak.
 
További információ IDE KATTINTVA, a jelentkezés IDE KATTINTVA érhető el.
 
 
forrás: Agrotrend.hu/ NAK szerző: Szomi Edina

Kapcsolódó cikkek

Rákkeltő anyagok kerültek a Salgó-patakba

2024. április 22. 15:47
A Greenpeace szerint a mérgezés veszélyezteti az emberi egészséget és az élővilágot is.

Lerohanták a magyarok Szlovéniát: súlyos pénzeket spórolhatnak a bevásárlóturisták

2023. március 08. 13:15
Aki csak teheti, a délnyugati határszélen Szlovéniába jár bevásárolni. Gyakorlatilag a húson kívül majdnem minden olcsóbb. De már egy tankolással is ezreket spórolhatunk. A HelloVidék körképe következik.
 
A KSH adatai alapján egy év alatt, 2022 januárjához képest az élelmiszerek ára 44 százalékkal emelkedett, ezen belül leginkább a kenyér (80,6 százalék), a tojás (79,4 százalék), a vaj és vajkrém (76,6 százalék), a sajt (76,1 százalék), a tejtermékek (75,8 százalék), az édesipari lisztesáru (73,8 százalék) drágult, de a sort folytathatnánk tovább. Nem meglepő, hogy egyre több magyar fogja vissza a bevásárlasait. Friss KSH-s adat, hogy az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelembena a forgalom volumene tavalyhoz képest 4,8%-kal csökkent. (Az élelmiszer-kiskereskedelem 76%-át adó élelmiszer jellegű vegyes üzletek értékesítési volumene 6,7%-kal kisebb lett, míg az élelmiszer-, ital-, dohányáru-szaküzleteké 0,3%-kal emelkedett.) Elnézve a bődületes hazai áremelkedést, ne csodálkozzunk hát azon, hogy az utóbbi időszakban felélénkült a bevásárlóturizmus, egyre több magyar jár át a szomszédos országokba tankolni vagy a kinti élelmiszerboltokba vásárolni.