Magyarország nem hagyja magára a tejtermelőket

2016. június 08. 08:20
Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter Informális Agrártanácsülésen vesz részt Eindhovenben, ahol a tejpiacon kialakult válság az egyik fő téma.

A tárcavezető hangsúlyozta, hogy a tavalyi támogatásokhoz hasonlóan az idén is szükség lesz uniós segítségre, nem a Közös Agrárpolitika támogatási rendszeréből, hanem más európai uniós forrásokból. Csakis így biztosítható, hogy az orosz embargó hatásainak árát ne a gazdákkal fizettessék meg.

Fazekas Sándor a mai napon több EU-tagország agrárminiszterével folytatott informális tanácskozást, ahol a magyar álláspontot mindenkivel ismertette. A kormány a magyar tejtermelők mellett áll, és a rendelkezésre álló eszközökkel mindent elkövet az ágazat stabilizációja érdekében.

A hazai tejtermelő gazdaságok 2016 tavaszán uniós és nemzeti forrásból, mintegy 17 milliárd forint többlettámogatást kapnak, a már meglévő támogatási jogcímeken felül.

Mindent egybevetve, a magyar tejágazat megmentésére, stabilizálására a 2015-ös 49 milliárd után, idén minden korábbinál nagyobb – uniós összevetésben is magas -, mintegy 63,5 milliárd forint támogatási keret áll rendelkezésre.

A miniszter hangsúlyozta, nem hagyjuk magukra a gazdákat, érdekeiket továbbra is egyértelműen és következetesen képviselni fogjuk minden létező fórumon.

Forrás: hirek.elelmiszerklub.hu

Kapcsolódó cikkek

A talaj-növény rendszer fontossága a sikeres termesztés érdekében

2016. március 30. 09:32
Ahhoz, hogy valóban sikeresen, kiszámítható módon tudjon gazdálkodni, elengedhetetlen, hogy ne csak a növényre vagy csak a talajra legyen tekintettel, hanem e két tényezőre mint egymással kölcsönhatásban lévő rendszerre tekintsen. A mai mezőgazdaságban alkalmazott agrotechnológia, a műtrágyázási gyakorlat és a kemikáliák használata mind kihagyhatatlan elemei a gazdálkodásnak, de ezek a technológiai elemek ugyanakkor csökkentik a talaj tápelemtartalmát és azok felvehetőségét. Ezeket a negatív folyamatokat az utóbbi évek megváltozott időjárása is tovább erősíti.

Munkahelyi biztonsági és egészségvédelmi kihívások a mikro- és kisvállalkozásoknál: mit lehet tenni?

2016. június 30. 09:20
Különböző okokból az európai mikro- és kisvállalkozások vannak a legjobban kitéve a munkahelyi balesetek és megbetegedések kockázatának, a szemben a nagyobb szervezetekkel. Ezért a munkahelyi biztonság és egészségvédelem (OSH) javítása érdekében az EU-OSHA projektet indított, amelynek keretében a politikák, stratégiák és gyakorlati megoldások sikertényezőit igyekszik azonosítani. Közzétették e projekt első szakaszának eredményeit, az érdekelt felek számára pedig szemináriumot tartottak a megállapítások megvitatása érdekében.