Már lépett is a kormány: 270 milliárdot költenek a munkaerőpiaci aktivitás növelésére

2024. február 21. 16:44
A kormány a munkaerőpiaci aktivitás növelésére márciusban 70, áprilisban 200 milliárd forintos kerettel indít programot a Ginop Plusz programaban. 2030-ig több mint 460 milliárd forint uniós forrás segítheti a foglalkoztatás és az aktivitás növelését, a munkaerő-tartalékok mozgósítását, a munkában állók képzését, valamint a munkakörülmények javítását.
Már lépett is a kormány: 270 milliárdot költenek a munkaerőpiaci aktivitás növelésére
Tavasz végén újabb közel 160 milliárd forint uniós forrás nyílhat meg a 30 év feletti álláskeresők foglalkoztatásának elősegítése - Fotó: Getty Images
 
Újabb, a munkaerőpiac fejlesztését segítő intézkedésekre szán jelentős uniós forrásokat a kormány. A brüsszeli pénzből márciusban indul a 70 milliárd forintos kerettel rendelkező munkahelyi képzéseket támogató program következő szakasza, áprilistól pedig közel 200 milliárd forintos kerettel elstartol a 30 év alatti fiatalok elhelyezkedését segítő Ifjúsági Garancia Plusz program – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium.
Team of people having class with business trainer. Group of male and female employees sitting at desks in modern office and listening to lecture by experienced teacher sharing knowledge and guidance
Márciusban indul a 70 milliárd forintos kerettel rendelkező munkahelyi képzéseket támogató program következő szakasza - Fotó: Shutterstock
 
Az infláció visszaszorítását követően 2024-ben a kormány fő célja, hogy helyreállítsa a gazdasági növekedést, és dinamikus, 4 százalék körüli GDP-bővülést érjen el. 
Ennek érdekében felpörgeti a fogyasztást, 25 százalékos szint felett kell tartani a beruházásokat, valamint tovább kell növelni a munkaerőpiaci aktivitást.
 
Orbán Viktor kormányfő a hét végi évértékelőjében beszélt arról, a kormány célja, hogy a foglalkoztatási rátát a jelenlegi 75 százalékos szintről 85 százalékra növelje. Ehhez pedig szeretnének még 300 ezer embert bevonni a munka világába. A Nemzetgazdasági Minisztérium most részletezte, hogy képzelik a foglalkoztatottak számának további növelését. 
 
Célzott támogatás a 30 év alatti korosztály számára
A részletes információk 2024. március 1-jétől lesznek elérhetők a munkaügyi portálon, majd ezt követően a vállalkozások március első felében nyújthatják be pályázataikat az illetékes kormányhivatalokba.
 
A munkahelyi kurzusokra, tanfolyamokra fordítható forrásból a munkáltatók szakmai ismeretek bővítésére kaphatnak támogatást, elsősorban a munkavállalók képzési költségeihez, valamint a munkavállalók képzés alatti kieső munkaidőre járó bérének biztosításához. 
 
A képzéseket támogató program számos könnyítést tartalmaz a vállalkozások részére, az energiaintenzív ágazatokban működő vállalkozások pedig már munkahelymegőrzési célokra is felhasználhatják a forrásokat.
 
A fiatalok elhelyezkedését támogató Ifjúsági Garancia Plusz program közel 200 milliárd forintos keretéből képzésekkel, bértámogatással, mobilitási támogatásokkal a kormány célzottan támogatja a 30 év alatti korosztály munkaerőpiacra lépését. 
 
A programon keresztül összesen 84 ezer álláskereső vagy inaktív fiatal munkaerőpiaci beilleszkedése valósulhat meg, amelyben kiemelt fókuszt kapnak a hátrányos helyzetűek.
 
Májusban újabb csaknem 160 milliárd forint uniós forrás nyílhat meg 
A részletes információk március közepétől lesznek elérhetők a munkaügyi portálon, illetve a kormányhivatalok foglalkoztatási részlegein, amelyek a jelentkezéseket április elejétől tudják fogadni a fiatalok és az őket foglalkoztatni kívánó munkáltatók részéről. Mindezen programokon túlmutatóan várhatóan májusban újabb csaknem 160 milliárd forint uniós forrás nyílhat meg a 30 év feletti álláskeresők foglalkoztatásának elősegítése és a
munkakörülmények javítása érdekében.
 
forrás: vg.hu

Kapcsolódó cikkek

Gyógyszermaradványok és rezisztens baktériumok a tisztított szennyvízben! Magyar-kínai innováció jelenthet megoldást!

2023. április 28. 12:50
Az eljárásnak köszönhetően nagymértékben csökkenthető a szennyvizek toxicitása.
 
Magyar és kínai kutatók közötti együttműködés keretében minden eddiginél hatékonyabb technológiát fejlesztettek ki a szennyvíz utókezelésére. Az innovatív eljárás lényege, hogy a szennyvíztisztító telep kifolyó vizét gyorsított elektronokkal sugározzák be, miáltal nagymértékben csökkenthető a szennyvizek toxicitása. A kutatási projektben a MATE Élelmiszertudományi és Technológiai Intézete is részt vett.

Támogatás diabétesszel foglalkozó civil szervezeteknek

2024. május 23. 14:22
Ismét támogatásra pályázhatnak az 1-es típusú diabétesszel foglalkozó civil szervezetek.