Megkezdték a leépítéseket az infláció megugrása miatt a cégek

2022. június 08. 09:05
Az amerikai techcégek májusban a növekvő infláció és a lassuló kereslet miatt közel kilencszer több munkahelyet szüntettek meg, mint az év első négy hónapjában. Ez a legmagasabb havi összlétszám 2020 decembere óta.
Megkezdték a leépítéseket az infláció megugrása miatt a cégek

Bár a bejelentett összes elbocsátás az országban májusban 14,7%-kal csökkent áprilishoz képest, köszönhetően az erős munkaerőpiaci keresletnek, a technológiai szektorban 4044 munkahelyet szüntettek meg, szemben a január és április közötti 459-cel. Ez a legmagasabb havi összlétszám 2020 decembere óta, amikor is a technológiai vállalatok 5253 munkahelyet szüntettek meg - írja a Portfólió.

 

Az ukrán válság, az infláció és az emelkedő kamatlábak hatására olyan cégek is visszavettek eredetileg tervezett céljaikból, mint a Snap és a Microsoft, míg mások, például a Meta Platforms a költségek visszafogása érdekében lassították a munkaerő-felvétel ütemét.

"Számos technológiai startup, amely 2020-ban óriási növekedést ért el, különösen az ingatlan-, a pénzügyi és a szállítási szektorban, kezdi látni a felhasználói bázis bővülésének lassulását, amely az inflációval és a kamatlábakkal kapcsolatos aggodalmakkal párosulva arra készteti őket, hogy átszervezzék a munkaerőt és csökkentsék a költségeket" - véli Andrew Challenger, a Challenger, Gray & Christmas alelnöke.

 

A vállalat legfrissebb jelentése szerint a fintech cégek májusban 268 %-kal nagyobb leépítést jelentettek be, mint az év első 4 hónapjában összesen.

Ezzel együtt a múlt héten csökkent a munkanélküli segélyért új kérelmet benyújtó amerikaiak száma. 

www.hrportal.hu

Kapcsolódó cikkek

Módosítható-e a munkaidőkeret?

2021. június 07. 11:03
Megteheti-e a munkáltató, hogy a munkaidőkeret közepén módosítja a keret időtartamát? – kérdezte az Adózóna olvasója. Dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd válaszolt.

Ez is a járvány hatása: hirtelen az ember lett a legfontosabb a cégvezetőknek

2020. október 14. 09:03
A globális cégvezetők jelenleg a megfelelő munkaerő megtartását és megtalálását tartják a legnagyobb kockázatnak, ami a növekedést veszélyezteti – derül ki az idén nyáron készült kutatásból, melyben a KPMG kérdezte az üzleti vezetőket. A felmérésben a prioritások jelentősen átalakultak a koronavírus-járvány hatására, nőtt a társadalmi felelősségvállalás jelentősége és kicsit hátrébb szorult a rangsorban a környezettudatosság.