Nem kis vihar volt hétfőn
2023. július 18. 16:07
A hétfő délutáni vihar miatt 394 tűzoltói beavatkozásra volt szükség az országban, a legtöbbször kidőlt fák, letört ágak miatt hívták a tűzoltókat.
A hétfő délutáni vihar miatt 394 tűzoltói beavatkozásra volt szükség az országban, a legtöbbször kidőlt fák, letört ágak miatt hívták a tűzoltókat - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) kedden az MTI-vel, jelezve: azóta is folyamatosan érkeznek a bejelentések.

A tűzoltókat Heves, Nógrád, Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyébe riasztották a legtöbbször. A közlemény szerint 22 épületben keletkeztek károk: vagy a szél bontotta meg a tetőszerkezetet, vagy fa dőlt rá.
Miskolcon egy gimnázium tetejét bontotta meg a szél, Poroszlón a református templom teteje sérült meg 50 négyzetméteren. Mátraterenyén a szél megbontotta egy családi ház tetejét, a lehulló darabok pedig az előtte parkoló autót is megrongálták.

Három családi ház lakhatatlanná vált: Kazáron, Ózdon, és Magosligeten egy-egy épület tetejét a vihar annyira megrongálta, hogy az ott élőknek rokonokhoz kellett költözniük; összesen 15 ember kényszerült elhagyni az otthonát - sorolták a közleményben. Jelezték, hogy mivel sokan csak kedd reggel észlelték a keletkezett károkat, ezért folyamatosan érkeznek a bejelentések a katasztrófavédelemhez: 150 beavatkozás jelenleg is folyamatban van, a legtöbb Debrecenben és környékén.
Az OKF felhívta a figyelmet arra, hogy a vihar után érdemes körbejárni az otthonunkat és felmérni a keletkezett károkat. Azt kérték, hogy ha sérült a közműhálózat, értesítsük a szolgáltatót, azonban az elszakadt elektromos vezetéket ne közelítsük meg, ilyen esetben azonnal hívjuk a 112-es segélyhívó számot.
forrás: Infostart
Kapcsolódó cikkek
Hatnapos munkahét: visszatérünk a nem szabad szombatokhoz?
2024. július 18. 14:38
Ezrek tüntettek ellene, de ez sem tántorította el a hatnapos munkahét bevezetésétől a görög kormányt. Merre megy a világ: a hatnapos, vagy inkább a négynapos munkahét felé? Mi a csábítóbb: a túlórapénz vagy a munkaszüneti napok? Munkaerőhiány lesz az elöregedő társadalmakban vagy elveszi a munkánkat a mesterséges intelligencia? Munkaerőpiaci szakértő segítségével jártuk körül a kérdést.
Mennyit ér egy kollektív szerződés?
2024. szeptember 13. 15:41
– Azzal szembesültünk, hogy a munkavállalók egy része nem tudja, mennyit ér a kollektív szerződés, mi az, amit a szakszervezet képes elérni – magyarázza Kovács László, az Olajipari Szakszervezet elnöke a 2024. szeptember 12-én kezdődött bértárgyalások előtt –, ezért Excel-táblázatban mutattuk be, hogy a munkavállaló mennyivel kap többet a jelenlegi kollektív szerződés szerint, mint anélkül, a Munka Törvénykönyve alapján.