Sokan nem jutnak el nyaralni
Az Eurostat is hasonló eredményt kapott egy nemrégiben zárult kutatásban, amiben még ennél is többen, a lakosság több mint fele (50,7 százalék) nyilatkozott úgy, hogy nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást. Ezzel az ötödik legrosszabb eredményt értük el az EU-ban - írja az Index.
Az Index megrendelésére a Závecz Research által országos reprezentatív mintán készített kutatásból kiderül, hogy akik általában megengedhetik maguknak a nyaralást, azok a fővárosiak, az 50 év alattiak, az érettségizettek és a diplomások közül kerülnek ki. A 60 év felettiek, az alacsony iskolázottságúak szinte egyáltalán nem nyaralnak.
Egy hétnél rövidebb nyaralásra többeknek van lehetősége. Az Index tavalyi felmérése alapján 53, idei alapján 48 százalék tud pár napra elutazni, ebből tavaly a Balatonnál 28 százalék vendégeskedett, idén 25 százalék. A Balatonon kívüli települések vonzása összességében ennél nagyobb volt, 2016-ban 36 százalék, most 29 százalék nyaralt más hazai városban, üdülőhelyen. A külföldi nyaralás közönsége tavaly is, idén is 15 százalékos volt.
Ma jelent meg az MTI-n az az Eurostat eredmény, mely szerint kevesebbet költünk nyaralásra az uniós átlagnál. A luxemburgi állampolgárok költötték a legtöbbet nyaralásra 2015-ben az Európai Unióban, utanként és személyenként mintegy 740 eurót (225 ezer forint). Utánuk a legtöbbet az osztrákok (610 euró), a máltaiak (590 euró) és a belgák (565 euró) költötték egy nyaralásra. A lista másik végén Lettország és Románia (117 euró), Csehország (126 euró), illetve Magyarország (130 euró) található.
Az uniós átlag 320 euró (nagyjából 100 ezer forint) volt a vizsgált évben - írja az MTI
hrportal.hu
Kapcsolódó cikkek
Három órán múlhat - a stroke - Világnap
Hétvégén tartották a stroke világnapját.
A világ minden táján ezen a napon hívják fel a nemzetközi közösség figyelmét a stroke veszélyeire és a három órás időablak fontosságára. A szélütés visszaszorítása érdekében a Magyar Stroke Társaság ezen a napon fokozottan hangsúlyozza a megelőzés jelentőségét.