Újra kinyit a szegedi Móra Ferenc Múzeum

2023. március 16. 13:03
A téli szünet után március 8.-án nyitott újra a szegedi Móra Ferenc Múzeum központi épülete, a közgyűjtemény kiállítóhelyei, a Fekete ház és a Vármúzeum már szombattól látogathatók – közölte Fogas Ottó igazgató március 6.-án.
Újra kinyit a szegedi Móra Ferenc Múzeum
A szakember a közgyűjtemény tervezett tárlatairól tartott sajtótájékoztatón azt mondta, a múzeum központi épületét több lépésben nyitják meg. Az energiatakarékossági intézkedések miatt a múzeum több, mint két hónapig zárva tartott, így a legutóbbi nagy sikerű, a cowboyok és indiánok legendás világát bemutató kiállítás bontását is csak most tudták elkezdeni.
 
A múzeum állandó tárlatai: a névadó életét és munkásságát bemutató "Móra Rengeteg" című, és a természettudományi kiállítás. Emellett óránként vezetett séták indulnak a közgyűjtemény természettudományi, régészeti és néprajzi látványtáraiba, ahol több ezer tárgyat ismerhetnek meg az érdeklődők.
 
Áprilisban két időszaki tárlattal várják a vendégeket a Kultúrpalota földszintjén. A Kövér Béla Bábszínházzal együttműködve interaktív színháztörténeti kiállítást rendeznek a gyerekeknek. Egy kamaratárlaton pedig Giorgio Vasari a közelmúltban Rómában bemutatott "Angyali üdvözlet" című táblaképe látható.
 
Májusban az ókori Kínáról nyílik nagyszabású tárlat a Móra Ferenc Múzeum központi épületében. A kiállítás középpontjában az első kínai császár, Csin Si Huang-ti sírhelyét őrző agyagkatonák állnak.
 
forrás: turizmus.com

Kapcsolódó cikkek

Elindult az első: áprilistól augusztusig Fertő-táj vonatokat közlekedtet a GYSEV

2024. április 17. 14:10
2024 áprilisa és augusztusa között Fertő-táj vonatokat közlekedtet a GYSEV Zrt. Sopron és az ausztriai Neusiedl am See között. A vasúttársaság elsősorban turisztikai céllal indított járatai célja, hogy környezetbarát vasúti közlekedéssel minél többen felkeressék az UNESCO világörökség részévé nyilvánított Fertő-táj magyar, vagy osztrák oldalának településeit, látnivalóit.

Betyárromantika a Bakonyban

2023. március 13. 09:41
A Bakony nemcsak sűrű erdőségeiről, szurdokairól, varázslatos tájairól ismert, hanem az egykor ebben a vadregényes hegységben menedékre lelő betyárokról. A társadalmi rend ellen lázadó kóborlók életét, tetteit számos legenda övezte.
A török kor után kialakult betyárélet két szakaszra osztható. Az első időszak a Rákóczi-szabadságharc leverése után kezdődött, amikor a szegénylegények, a német fennhatóság alá került várakból elbocsátott katonák, a föld nélkül maradt zsellérek és a Habsburg Birodalom katonaállítása elől menekülő fiatalok közül sokan választották a kóborlást. A parasztságot elnyomó rendeletek hatására számuk egyre nőtt.