Versenyelőnyt jelentenek Magyarországnak a GMO-mentes termékek

2018. február 05. 09:32
Versenyelőnyt jelent Magyarországnak, hogy olyan géntechnológiai módosításoktól (GMO) mentes termékeket állít elő, amelyek a világpiacon magasabb áron értékesíthetők – mondta Gyuricza Csaba, a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) főigazgatója csütörtökön, az M1 aktuális csatornán.

Emlékeztetett, hogy Magyarország, a világon egyedüli országként, az alaptörvényben deklarálta a GMO-mentességet, a Földművelésügyi Minisztérium pedig sokat tett azért, hogy az ezzel kapcsolatos gondolkodásmódot az Európai Unió más országaira is kiterjessze. A főigazgató szerint az agrárkutatásoknak a magyar mezőgazdaság versenyképességét a GMO-mentesség biztosításával kell erősíteniük.

Kitért arra is, a nemzeti fehérjetakarmány stratégiát épp azért dolgozták ki, hogy ne csak az alapanyag előállításban, hanem az állattenyésztésben és a feldolgozott termék előállításban is tudja Magyarország javítani a pozícióját a nemzetközi piacon, valamint, hogy erősödjön az ország GMO-mentessége.

Kapcsolódó cikkek

Agrár-erdészeti pályázat: határidő közeleg

2018. január 11. 08:01
Az Agrár-erdészeti rendszerek létrehozása című, VP5-8.2.1-16 kódszámú pályázat következő értékelési határnapja 2018. január 15.

A munkavédelmi előírások már egy alkalmazott esetén is kötelezőek

2017. október 16. 12:09
"Biztonságos munkavégzés a terepen" címmel munkavédelmi témájú tájékoztató sorozatot szervez a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, amely a nemzetgazdasági tárca által indított kampányhoz kapcsolódik, és amelyen részt vehetnek induló vállalkozások képviselői is.