Kapcsolódó tartalmak: Dávid Ferenc
Hír: Átfogó program kell a béremeléshez
2016. szeptember 28. 08:29
Nem lesz béremelkedés a közterhek csökkentése nélkül
Hír: Balog Zoltán: A gazdaság teljesítménye lehetőséget ad a nagypéntek munkaszüneti nappá nyilvánítására
2017. február 10. 08:48
A VOSZ nem támogatja a javaslatot
Hír: Lemond Dávid Ferenc
2018. augusztus 08. 08:53
Saját kezdeményezésére, közös megegyezéssel távozik Dávid Ferenc, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) főtitkára szeptember 30-án - mondta Dávid Ferenc kedden az MTI-nek, megerősítve a Független Hírügynökség információját.
Hír: Megjelentek az első 400 órás túlórát tartalmazó munkaszerződések
2018. december 20. 09:42
Dávid Ferenccel készült interjú az ATV Start vendégeként
Hír: Dávid Ferenc: szégyellem, hogy nem tiltakoztam hangosabban
2019. május 27. 08:19
A jelenlegi munkaerő-piaci helyzet felébresztette a cégeket, az érdek-képviseleteket, de a gazdaságpolitikai irányítókat is. Ugyanakkor a mostani munkaerő-hiánynak az elmúlt évek-évtizedek elhibázott döntései, elszalasztott lehetőségei ágyaztak meg – véli Dávid Ferenc közgazdász, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) volt főtitkára.
Hír: Kialkudni nem elég
2019. augusztus 02. 07:40
Dr. Dávid Ferenc írása a garantált bérminimum emelése okozta feszültségekről.
Hír: Orvosok, be a szakszervezetbe!
2020. február 06. 11:26
Január utolsó hetében olvastam a Magyar Orvosi Kamara felhívását, amelyből rövid részletet idézek: ” Ezért most ismételten a Ti, a magyar orvosok segítségére van szükségünk. Szeretnénk élettel megtölteni a régóta létező, ám eddig nem sok erőt mutató orvosi szakszervezetünket, a Magyar Orvosok Szakszervezetét (MOSZ). Arra kérünk Titeket, lépjetek be egy jelképes összegű tagdíjért (havi 300 Ft) a MOSZ-ba. Becsléseink szerint nagyjából 10 000 orvos belépése - tagdíjfizetése - esetén elérhetjük az úgynevezett ágazati reprezentativitást, és ezáltal jogszerű és mellőzhetetlen tárgyalófelekké válhatunk az orvosi bértárgyalásokon.”
Hír: Nagypénteki ámokfutás
2020. április 17. 09:34
Április 10-én megjelent egy rövid jogszabály, amely jelentős elmozdulást hozott a munkahelyi szintű erőviszonyok terén. Az új regula ugyanis megengedi, hogy a cégek egyoldalúan – a dolgozók beleegyezése nélkül - elrendelhessék a 24 hónapos munkaidőkeret alkalmazását. Az intézkedés bevezetéséhez nincs szükség kollektív szerződésre, így a jelenlegi hat havi munkáltatói szabad rendelkezési jog egyezkedés és egyetértés nélkül is huszonnégy havira bővíthető. Az új jogi norma érvényes – munkaidőre vonatkozó –, munkahelyi szintű kollektív szerződéseket is felülírhat, ezáltal a korábbinál is kiszolgáltatott helyzetbe kerülhetnek az alkalmazottak.