A többség coach vagy területi képviselő lenne

2019. augusztus 01. 07:39
A mezőgazdaságba, szállodaiparba alig lehet jelentkezőt találni

Gyártósor és adminisztráció – ezeken a területeken szeretnének a legtöbben elhelyezkedni ma Magyarországon, a coach, a területi képviselő és az asszisztensi állásokra pedig túljelentkezés van – derült ki a Workania.hu felméréséből. Mindeközben a mezőgazdaságba és a szállodaiparba szinte alig lehet jelentkezőt találni – írja a Világgazdaság.

 2018-ban és 2019 első hat hónapjában a legtöbb álláskereső adminisztratív alkalmazotti pozícióban szeretett volna elhelyezkedni a Workania.hu internetes állásportálon. Idén tizenháromszor több pályázó volt csak erre a pozícióra, mint ahány álláshirdetés, pedig még mindig ez az egyik legnagyobb számban meghirdetett állásajánlat a piacon. A leggyakrabban egyébként még szerelőket, munkásokat, gyártósori operátorokat és segédmunkásokat keresnek a munkaadók, de hiába érkezett ezekre a pozíciókra is több tízezernyi jelentkezés idén januártól júniusig, továbbra is nagy a munkaerőhiány – írja közleményében a portál.

Az előző évekkel összehasonlítva az alacsonyabb iskolai végzettséggel rendelkező pályázók inkább a gyártósort választják az építőipari állások helyett, mert az előbbi területen szignifikánsan megnőttek a bérek, és bár sok a jelentkező, még mindig több ezer betöltetlen állás van a gyártás-termelés területén

– idézik Motesicky Tamást, a Workania.hu country menedzserét.

A legtöbb pályázó a fent említetteken kívül az eladó/elárusító, az értékesítői, asszisztensi, raktáros és csomagolói pozíciókra érkezett, de ezek szintén olyan területek, ahol a kereslet is óriási.

A Workania éppen ezért összehasonlította a keresletet a kínálattal, hogy megnézze, egy hirdetésre átlagosan hány reakció érkezik, hiszen nem minden esetben egyszerre nagy a kereslet és a kínálat.

2019-ben a coach, a területi képviselő és titkárnő pozíciókban a legnagyobb a túlkereslet

– jóval többen szeretnének ezekben a pozíciókban dolgozni, mint ahány álláslehetőség van: egy darab hirdetésre ugyanis átlagosan több mint 100 reakció érkezik. Érdekesség, hogy 2018-ban a légiutas-kísérő volt hasonlóan kapós álláslehetőség.

A másik oldalt megnézve, nagyon alacsony a reakciószám a concierge, a housemen pozíciókra a szállodaiparban, de ezek mellett alig találni pályázót a technikus, hajós, sommelier, C++ programozó, gumiszerelő munkatárs pozíciókra, valamint rendkívül nagy hiány van a mezőgazdaságon belül a traktorista és kombájnos pozíciókban is – olvasható a közleményben.

Forrás: Világgazdaság

Kapcsolódó cikkek

Az írásbeliség követelménye a munkajogban

2022. augusztus 26. 08:33
A járványügyi korlátozások, illetve a távmunkavégzés terjedése egyre több alkalommal veti fel a kérdést, hogy mit tekinthetünk a munkajogban írásbeli jognyilatkozatnak. A munkajog a polgári jogtól eltérő szabályokat alkalmaz az írásbeliségre, így érdemes példákkal áttekinteni az előírásokat.

Vajon tényleg túlreagál a kolléga?

2019. április 26. 08:29
Munkánk során napi szinten dolgozunk együtt emberekkel, de sokszor nem értjük vajon kollégáink közül páran miért reagálnak túl helyzeteket? Vagy magyarázatként egyszerűen elfogadjuk, hogy talán egy „idegen bolygón” születettek? Nem is gondolnánk, de amit furcsának gondolunk valakiben, az valójában szuperérzékenység. Kövesdi Eszter pszichológus, coach napi munkája során segíti a szuperérzékeny munkavállalókat felismerni a jeleket, és megtalálni önmagukhoz és karrierútjukban a megfelelő irányt.