Gyuricza Csaba a NAIK élén
A NAIK kötelékébe jelenleg a Mezőgazdasági Biotechnológiai Kutatóintézet, a Szőlészeti és Borászati Kutatóintézet, Badacsonyi és Kecskeméti Kutató Állomásaival, az Állattenyésztési Takarmányozási és Húsipari Kutatóintézet tartozik. Továbbá, Szarvason az Öntözési és Vízgazdálkodási Önálló Kutatási Osztály, illetve a Halászati Kutatóintézet. A NAIK égisze alatt dolgozik ma az Élelmiszer-tudományi Kutatóintézet, a Zöldségtermesztési Önálló Kutatási Osztály három telephelyével,a kalocsaival, a szegedivel és kecskemétivel. Ezt a köteléket erősíti az Agrárkörnyezet-tudományi Kutatóintézet és a Gyümölcstermesztési Kutatóintézet érdi, kecskeméti, ceglédi és fertődi, valamint az Erdészeti Tudományos Intézet püspökladányi, soproni, mátrafüredi, budapesti állomásaival, valamint további három arborétumával: a sárvárival, a püspökladányival és a kámonival. Végül a sort a Mezőgazdasági Gépesítési Intézetzárja a négy gazdasági társasággal.
Magyarországon az agrárágazathoz kapcsolódó kutatási egységek, intézetek az elmúlt évtizedekben nem tartoztak egy szervezetbe. Ma ezzel a struktúrával a kutatási célok, feladatok kitűzése, megosztása átlátható. Az eredmények, kutatási témák követhetőek és gyorsan, ütemesen kapcsolható egy-egy kutatási terület más, hasonló témákon dolgozó területekkel, így integráltan képesek egy-egy problémára fókuszálni.
A 2014-ben megalakított központi, integrált agrárkutató hálózat célja, hogy a magyar agrárgazdaság versenyképességét növelje és a fenntartható fejlődését elősegítő gyakorlatorientált kutatási-fejlesztést végezzen. Innovációs programokat dolgozzon ki és azt a gyakorlati, magyar mezőgazdaság számára azonnal elérhetővé tegye.
Jelenleg négy céggel együtt mintegy 1200 főt foglalkoztat a NAIK, amiből megközelítően 800 fő a kutató vagy kutatást segítő alkalmazott.
promenad.hu