Hogy és hol dolgoznak a magyarok? Elkészült a kutatás
Míg június elején a fővárosban még tartottak a járványügyi korlátozások, addig júliusra ezek az egész ország területén megszűntek. Júniusban 657 fő, míg júliusban 582 fő válaszolt a kérdésekre.
Júniushoz képest nagymértékben nőtt (67 százalékról 73 százalékra) a munkahelyükre bejárók száma, miközben a távmunkában dolgozók száma ezzel párhuzamosan csökkent (20 százalékról 14 százalékra). Kissé mérséklődött az állásidejüket töltő foglalkoztatottak aránya is (3 százalékról 2,5 százalékra), míg a fizettet szabadságon lévők száma (közel 1,5 százalék) nem változott. Ugyanakkor 2 százalékponttal nőtt a részállású munkavállalók száma, mely így már elérte a foglalkoztatottak 9 százalékát. Csökkent ugyanakkor a fizetés nélküli szabadságot töltők aránya (1,5 százalékról 0,4 százalékra). A felmondási idejüket töltők súlya 0,4 százalék.
A GKI megvizsgálta azt is, hogy a kérdezettek foglalkozása alapján milyen különbségek adódnak. A munkahelyükre bejárók legnagyobb arányban a vezetők és szakmunkások körében voltak (87 százalék, illetve 91 százalék), míg a vállalkozók és diplomások körében volt ez a legalacsonyabb (61 százalék, illetve 63 százalék). Távolról jellemzően a diplomások dolgoznak, 30 százalékuk volt távmunkában.
A vállalkozók körében nagy az állásidejüket töltők súlya (17 százalék), míg fizetett szabadságon főleg a vezetők vannak (5 százalék). Rendkívül magas arányban vannak részmunkaidős foglalkoztatottak a betanított és a szakmunkások körében (24 százalék), de 15 százalék a részmunkaidős foglalkoztatás az egyéb szellemi foglalkoztatottaknál is.
https://piacesprofit.hu/gazdasag/hogy-es-hol-dolgoznak-a-magyarok-elkeszult-a-kutatas/
piacesprofit.hu