Megnézték, mitől boldogok a munkavállalók – érdekes eredmény született

2022. július 22. 08:27
A technológiai világ egyik óriása, a Microsoft indított kutatást, hogy megtudja, mennyire érzik magukat boldognak a dolgozói. Meglepő eredmény született a jó érzések és a csoportos munka kapcsolatát illetően.
Megnézték, mitől boldogok a munkavállalók – érdekes eredmény született

A Microsoft nemrégiben felmérést indítottak annak kipuhatolására, mennyire boldogok az alkalmazottak, mind a munkahelyi, mind a magánéletükben – számolt be a vizsgálatról a ZDNet.

Kiemelten fókuszáltak azokra, akik a legpozitívabban nyilatkoztak a munkahelyi boldogulásról és a munka-magánélet egyensúlyáról. Megdöbbentő képet alkottak egy boldog Microsoft alkalmazottról. Miután naptári és e-mail metaadatokkal kombinálták a hangulat-adatokat, azt találták, hogy a legboldogabbaknak öttel kevesebb órájuk van a heti munkaidőben, ugyancsak öttel kevesebb a többiekkel való együttműködési órájuk, és 17 alkalmazottal kevesebb van a belső hálózatukban.

 

 

Mindez ara utal, hogy bizonyos fenntartással kell kezelni a csapatmunkát. A felmérést végzők szerint, az adatok megerősítik azt, amit a korábbi munka-magánélet egyensúlyi kutatásokból és hálózatméret-elemzésekből már tudtak: ezek kimutatták, hogy a fokozott együttműködés negatív hatással van a munkavállalók munka-magánélet egyensúlyára. Ez azt is megerősíti, hogy az együttműködés önmagában nem rossz – sok alkalmazott számára a szoros csapatmunka és a közös cél elérésére való törekvés elősegítheti a boldogulást. Fontos azonban szem előtt tartani, hogy az intenzív együttműködés milyen hatással lehet a munka és a magánélet egyensúlyára, és a vezetőknek és az alkalmazottaknak egyaránt óvakodniuk kell attól, hogy ez az intenzitás a hét minden napján, 24 órában jelen legyen.

www.hvg.hu

Kapcsolódó cikkek

Berki Erzsébet: a tüntetések nem hatásosak

2019. január 29. 09:19
A jogszabályi háttér bizonytalan, ebből adódóan nagy kockázatot vállalnak a szakszervezetek, de sokkal több sikerre számíthatnak a sztrájkkal, mint a tüntetésekkel. Berki Erzsébet, a Budapesti Metropolitan Egyetem oktatója, és a téma szakértője segítségével próbálunk átfogó képet nyújtani a szakszervezetek jelenlegi feladatairól, a sztrájkszervezés hátteréről és a sikerre jutás esélyeiről – írja a Mérce.

Eljön majd az idő, amikor robotokkal fognak állásinterjúzni, vagy már itt is van?

2021. március 16. 08:56
A HR területén egyre jobban hódít a mesterséges intelligencia. Az AI alapú algoritmusok új generációja képes figyelembe venni az emberi viselkedést, a toborzás során lehetővé teszi az elfogultság kiküszöbölését, átveszi az unalmas, időigényes feladatokat és kibővíti az emberi képességeket – állítja Baltay Kristóf, a ChatBoss társtulajdonosa és korábbi ügyvezetője.