A magyar mezőgazdasági tapasztalatokra és szaktudásra van igény Ghánában
A kétoldalú tanácskozáson a tárgyaló felek a magyar és a ghánai mezőgazdaságot érintő együttműködés lehetőségeiről egyeztettek.
Farkas Sándor hangsúlyozta: Magyarország különleges partnerként tekint Ghánára, ahol már jelenleg is vannak magyar gazdasági szereplők, remény szerint számuk növekedését az agrárdiplomácia is segíteni fogja. A miniszterhelyettes emlékeztetett a 2017 ősze óta működő ghánai-magyar mintafarm példájára, amely sikere után jelenleg Magyarország új projekteken is dolgozik. A vetőmagtermesztés mellett magyar állatfajtákat – sertést, baromfit - is meg szeretnénk honosítani. Az ilyen mintafarmok kiváló lehetőséget biztosítanak a magyar termékek, és innovációk bemutatására, illetve a ghánai piacra való belépés előszobáját is jelenthetik.
Magyarország kész megosztani feldolgozóipari szaktudását, és erre Ghána is nyitott, az afrikai ország örömmel venné közös mezőgazdasági vállalkozások megjelenését és tevékenységét.
A két ország miniszterhelyettese szót ejtett az Agrárminisztérium-FAO ösztöndíjprogramról és a magyar és ghánai kutatóintézetek közötti együttműködésről is. Ezt Dr. Gyuricza Csaba, a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ és ghánai partnerintézménye nevében annak képviselője együttműködési szándéknyilatkozat aláírásával erősítette meg.
(AM Sajtóiroda)