A Chemical Seed Kft. veszi át a JCB mezőgazdasági gépek értékesítési és szervizképviseleti jogait a KITE-től

2024. január 15. 12:05
Az új üzletág az ország közepén Újhartyánban az M5-ös autópálya melletti központtal indul.
 
A JCB mezőgazdasági gépeinek gépértékesítési és szervizképviseleti jogait és feladatait Magyarországon 2024. január 1-től a KITE Zrt.-től a Chemical Seed Kft. veszi át.
 
A Chemical Seed Kft. veszi át a JCB mezőgazdasági gépek értékesítési és szervizképviseleti jogait a KITE-től
A Chemical Seed Kft. 1990-ben kezdte meg tevékenységét, és az elmúlt évtizedekben a kelet-magyarországi régió egyik meghatározó mezőgazdasági kereskedelmi és integrátor cégévé nőtte ki magát.
 
A mezőgazdasági input anyagok hagyományos nagykereskedelme mellett ma már széles körű szolgáltatást és kedvező finanszírozási konstrukciót nyújt partnerei számára a teljes termelési és értékesítési vertikum során.
 
Tevékenységük: növényvédő szer, vetőmag, műtrágya kis- és nagykereskedelme, vetőmagtisztítás, csávázás, növényvédelmi szaktanácsadás, terményszárítás/tisztítás és termény felvásárlása.
jcb
Jelenleg 5 telephelyen vannak jelen a Tiszántúlon: Jászfényszaru, Békés, Kaba, Berettyóújfalu és a központ Debrecen.
 
2024. január 1-től XTRAtech névre hallgató műszaki üzletággal bővül a Chemical Seed Kft. Az XTRAtech műszaki üzletág zászlóshajója az angol JCB mezőgazdasági gépei lesznek, de ezek mellett más világ szinten is jelentős piaci részaránnyal bíró márkákat is fog képviselni.
 
Az új üzletág az ország közepén Újhartyánban az M5-ös autópálya melletti központtal indul. Folyamatosan bővül, hogy országos lefedettséget biztosíthasson partnerei részére.
 
A JCB biztos abban, hogy a Chemical Seed Kft. elkötelezettsége és szakmai hozzáértése garantálja a JCB gépek iránti elhivatottságot, a kereskedelmi tevékenység magas színvonalát és a szervizszolgáltatás minőségét.
Fastrac traktor átalakítás holland módra - GÉPmax
A Chemical-Seed Kft. átvette az eddig szervizfeladatokat ellátó szakembereket a KITE Zrt.-től és a meglévő létszám mellett tovább bővítik csapatukat, ezzel is elősegítve a minél professzionálisabb szervizszolgáltatást az ország teljes területén.
 
Az XTRAtech az alkatrész-kereskedelmet 2024-ben a KITE Zrt.-vel közösen látja el, azonban a Chemical-Seed Kft. elkötelezett amellett, hogy kiépítse az országos alkatrészellátási hálózatot, és a lehető leghamarabb biztosítsa a zavartalan és hatékony alkatrész-szolgáltatást.
 
A JCB pozitívan tekint a jövőbe, mivel a Chemical-Seed Kft. rendelkezik minden olyan képességgel és szakembergárdával, amely ahhoz szükséges, hogy a JCB Magyarországon tovább növelje elégedett partnerei számát.
 
Elérhetőségek
 
Email: szerviz@xtratech.hu
Telefon: 06306431209
 
forrás: agroinform.hu

Kapcsolódó cikkek

Európa élvonalába jutott a magyar tejtermelés

2024. június 04. 11:57
A belföldi tejtermelés Európa élvonalába jutott a technológiai háttér megújításával; árbevétel és foglalkoztatás alapján a tejipar a magyar élelmiszergyártás egyik legnagyobb, kivitelben is egyre fontosabb ágazata - mondta az agrárminiszter június 3.-án hétfőn Budapesten, a Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács rendezvényén.

Itt vannak a lesújtó számok: már ennyibe kerül a búza és a kukorica itthon

2023. január 18. 12:06
Továbbra is komoly gondok vannak a hazai agráriumban, főleg, ha az árakról van szó. 2022-ben egy bődületes drágulási hullám söpört végig a mezőgazdaságban, elég, ha csak a munkabérek emelkedésére, az energiaválságra vagy a súlyos aszályra gondolunk. Európa-szerte, köztük Magyarországon is hétről hétre láthattuk, ahogyan pusztulnak a növények a földeken, égtek ki a legelők, amik nem meglepő módon nem segítették a termelők helyzetét. Ami pedig a gabonanövényeket illeti, nem túl rózsás a helyzet, áremelkedésekkel és kiesésekkel találkozhattak a gazdák.
 
Az AKI adatai szerint Magyarországon az étkezési búza áfa és szállítási költség nélküli termelői ára 120 ezer forint/tonna (+19 százalék az egy évvel korábbihoz képest), a takarmánykukoricáé 124 ezer forint/tonna (+36 százalék) volt 2023 január első hetében. A drágulás pedig tavaly is jól lekövethető volt, tulajdonképpen hónapról hónapra emelkedtek az árak a gabonák tekintetében, a kukorica pedig övön aluli ütést kapott, olyannyira, hogy még importra is szorultunk, ami korábban még nem fordult elő.