A pünkösdi hétvégén kinyitnak Miskolc szabadtéri fürdői
2023. május 08. 17:44
A pünkösdi hétvégén újra kinyitnak Miskolc szabadtéri fürdői, amelyeket októberben az energiaválság, a magas gáz- és villamos áram-árak, valamint a növekvő infláció miatt a Miskolci Fürdők Kft. kénytelen volt bezárni.

A miskolci önkormányzat tájékoztatása szerint a város és a Miskolc Holding Zrt. között az elmúlt hónapok folyamatos tárgyalásainak köszönhetően május 27-én megnyithatja kapuit a Selyemréti Strandfürdő és a miskolctapolcai szabadtéri strand is. A fürdők minden kültéri medencéje üzemelni fog, és a pünkösdi hétvégére gyerekprogramokkal is készülnek majd a szervezők.
A Selyemréti Strandfürdő reggel hat órától este nyolc óráig, a miskolctapolcai Elipsum Élmény- és Strandfürdő pedig délelőtt kilenc órától este hat óráig várja a fürdőzni vágyókat. Az Elipsum élményfürdő része "az elvégzett garanciális munkák visszaellenőrzése miatt továbbra is zárva tart", a wellness-szolgáltatások pedig csak a Miskolctapolcai Barlangfürdőben vehetők igénybe – írták.
A szabadtéri strandokon a bezárás előtt megvásárolt és fel nem használt bérletek lejárati ideje a zárva tartás időtartamával automatikusan meghosszabbodik.
forrás: turizmus.com
Kapcsolódó cikkek
Még látható az Év Vadvirága
2023. július 11. 15:02
A lila virágú borzas lent májustól júliusig száraz sztyepréteken, irtásszéleken, száraz tölgyesekben, valamint homokpusztákon pillanthatjuk meg.
Hatpontos intézkedéscsomaggal segíti a turizmust a kormány
2022. november 17. 11:55
A mai Kormányinfón (2022.11.16.) bejelentett turisztikai akcióterv hat pontját ismerteti lapunkhoz eljuttatott közleményében a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ). A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége (MSZÉSZ) üdvözli az intézkedéscsomagot.
A szektor támogatása érdekében a Magyar Turisztikai Ügynökség kezdeményezésére a kormány egy átfogó csomag keretében hat olyan intézkedésről is döntött, amely nagymértékben enyhíti a turisztikai vállalkozások terheit, javítja gazdasági helyzetüket és egyúttal segíti napi működésüket is – írja az MTÜ közleményében.